Hasan Suver

30 Nisan 2018 tarihinde Fatih Belediye Başkanlığı görevini devralan Hasan Suver 1961 doğumludur. Aslen Trabzon, Sürmene’li olan Hasan Suver ilköğretim ve ortaokul eğitimini Trabzon’da, Lise eğitimini ise Samsun’da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yapmıştır.

1979’da siyasete atılan Hasan Suver Adalet ve Kalkınma Partisi Fatih İlçe Teşkilatı 2. kurucu üyesidir. 2004 senesinde Yerel Seçimler sonucunda Fatih Belediyesi Meclis üyesi seçilmiş, yine aynı dönemden beri belediye meclis üyeliğini ve Belediye Başkan Yardımcılığı ile Belediye Meclis Başkanlığı ve Fatih Belediyesi Başkan Vekilliği görevlerini üstlenmiştir.

Evli ve bu evliliğin üç kızı vardır. Siyasi kimliğinin yanı sıra şiir ilede oldukça ilgili’dir. Duyguların Gölgesinde isimli bir şiir kitabına imzasını atmıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz