Hasan Sami Özvarinli

Hasan Sami Özvarinli hakkında merak edilen tüm detaylar! Hangi hastanede, ne doktura, vikipedi, özgeçmiş, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Sami Özvarinli Kimdir?

Hasan Sami Özvarinli Doktor, Yazar, AK Parti Üyesi, Siyasetçi. İlkokul ve Ortaöğrenim tahsilini Kayseri’de tamamlamıştır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezuniyetin ardından görev yapmaya başlayan Özvarinli, 2009 senesinde İncesu Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır.

Eğitim hayatı döneminde, Sivas ve Kayseri Ülkü Ocakları yönetimlerinden çalışmalar da bulunmuş, görevler üstlenmiştir.

2010 senesinde, İncesu Devlet Hastanesi Başhekimliği ve İncesu Sağlık Grup Başhekimliği görevine atanmıştır. 2013 yılında bu görevinden istifa etmiş ve memuriyetine son vermiştir.

2014 ve 2016 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Melikgazi İlçe Yönetim Kurulunda görev yapan Özvarinli bazı özel hastanelerde başhekimlik görevlerinde bulunmuştur. Günümüzde de özel bir hastane de doktor olarak görev yaptığı belirtilmektedir.

Kurucusu Meral Akşener‘in olduğu İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı olarak da görev yapan Özvarinli, 2023 yılında görevinden istifa ederek AK Parti’ye katılmıştır. Aday mı? değil mi sorusunun cevabı bilinmiyor.
Hasan Sami ozvarinli5 jpg

Hasan Sami Özvarinli Nereli?

Hasan Sami Özvarinli aslen Kayseri’lidir. Aslen Kayseri’nin Kocasinan İlçesi Gevher Nesibe Mahallesi’nden olduğu belirtiliyor.

Memleketi Kayseri’nin sosyal, kültürel ve sağlık alanında etkin rol üstlenmiştir. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşu ile de yakından ilgilenmektedir.

Geçmiş dönemde deprem döneminde, salgın olduğunu açıkladığı için hakkında soruşturma açıldığı belirtilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babası Özvarinli, iyi derece de İngilizce bilmekte, resmi twitter hesabı @drhsvarinli ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz