Hasan Öztürk

1

Hasan Öztürk, Gazeteci. Ülke Tv Genel Yayın Yönetmeni. Yeni Şafak Gazetesi Yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi nedir? Çalıştığı kurumlar, gazete ve televizyon kanalları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 doğumlu Hasan Öztürk aslen Çankırı’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne 1985 senesinde girmiş ve 1995 senesinde mezun olmuştur.

Gazetecilik mesleğine ise 1986 senesinde Zaman Gazetesi ile adım atan Öztürk, Hak-İş’e bağlı Hizmet İş ve Öz İplik İş Sendikalarında Basın Müşavirliği yapmıştır. Ardından, Ankara merkezli çeşitli gazetelerde editör, haber müdürü ve yazı işleri müdürü olarak görev yapmıştır.

1999 senesinde, Ayyıldız Gazetesi’nin kuruluşunda yer almış, aynı senenin Eylül ayında, Yeni Şafak gazetesinde Gece Şefi olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 senesinden itibaren Kanal 7 Televizyonu ile birlikte 3 sene Yeni Şafakta’da çalışmalarına devam etmiştir. 2003 senesinde Kanal 7’de Haber Müdürü, 2008’de Ülke Tv kurucu Genel Yayın Yönetmeni olmuştur.

2009 ve 2015 yılları arasında Haber7.com’da web sitesinde, 2015 ve 2016 yılları arasında ise Star gazetesinde günlük yazılar yazmıştır. Günümüzde halen Ülke Tv Genel Yayın Yönetmenliği’nin yanı sıra, Yeni Şafak Gazetesi yazarı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yeni Şafak Gazetesinde yazdığı yazıları takip etmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yeni Şafak Gazetesi Yazar Hasan Öztürk

Gazeteci, yazar Hasan Öztürk evli ve 3 evladı vardır.

1 Yorum

  1. Sayın cumhurbaşkanımız MHP ye bir iki bakanlık verirseniz ve Devlet beyi yardımcı yaparsanız iyi partinin oyu düşecektir çünkü sırf hizmet için kimse o kadar para harcamaz diğer partiler herkese bakanlık veriyor acizane tavsiyem bunu yaparsanız iyi partinin oyu düşecektir çünkü bal tutan parmağını yalamak ister yani iktidar nimetlerinden faydalanmak ister çünkü bizler evliya değiliz iyi parti deki milliyetçi ler MHP ye oy vereceğine inanıyorum herkes partisini iktidar da görmek ister nefis bu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz