Hasan Köni

Prof. Dr. Hasan Köni 1946’da İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Saint-Joseph Lisesi ardından, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezun olduğu aynı fakülte ve Michigan State Üniversitesinde lisanüstü ve doktora üstü çalışmalarını tamamlamıştır.

Daha sonra California Üniversitesi, Santa Cruz’da ve John Hopkinks Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Günümüzde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası Bölümü öğretim üyesi, Ankara Üniversitesi Türk İnkilap Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliği ve Milli Güvenlik Akademisi Öğretim üyeliği gibi görevlerini devam ettirmektedir.

Prof. Dr. Hasan Köni’nin Atatürk üzerine, Türk dış ve iç politikilatı, ulusal ve uluslararası güncel konular içeriğine sahip bir çok makale ve kitabı bulunmaktadır. Ekran severlerinde yakından tanıdığı Hasan Köni bir çok televizyon programında uzmanlık alanı ile ilgili bilgi paylaşımları yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz