KimNereli.net

Hasan Kızıl

Hasan Kızıl Kimdir?

Hasan Kızıl
Gerçek adı: Hasan Kızıl
Doğum Tarihi: 1995 (25 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Sunucu Tasarımcı
Doğum yeri: Mardin

Hasan Kızıl Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Hasan Kızıl özellikle son dönemde Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Hayat Tamircisi isimli program ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise genellik ekran severler aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kariyeri gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında dünyaya gelen Hasan Kızıl, engelli hayvanlar için protez tasarım yapmaktadır. Aslen Mardin’lidir ve Mardin’de doğmuş büyümüştür. Kendi imkanları dahilinde uzun süredir yardıma muhtaç hayvanlar için çalışmaları ile tanınmaktadır. Kedi, Köpek, tavşan, buzağı ve kendisine ulaştıran her hayvan için elinden gelen gayreti göstermekte ve onlar için protez tasarımlar ve yürüteçler yapmaktadır.

Sosyal medya ve sunduğu Hayat Tamircisi programında da sık sık ekrana geldiği üzere çok sevdiği Yağmur isminde bir eşeği vardır. İzleyicileri ve takipçileri de Yağmur’u çok sevmekte, Hasan Kızıl’a ise ona gösterdiği şefkati, merhameti ve sevgisi ile sürekli teşekkürlerini sunmaktadırlar.

Hasan Kızıl kariyeri;

TEDx konuşması ile ismini duyurmuştur. Baran isminde bir inek olan ilişkisini anlatmış, engelli hayvanlar için yürüteç projeleri büyük ses getirmiştir. Sabancı Vakfı bünyesinde, Fark Yaratanlar isimli programına 7. fark yaratan olarak dahil olmuştur.

Geçmiş dönemde, rahatsız olduğu için bir kediyi veterinere yetiştirmeye çalışmış, bu sebepten dolayı da girmesi gereken üniversite sınavını kaçırmıştır. Lise dönemlerinde de engelli vatandaşlar için projeler ürettiği bilinen başarılı isim, Lise eğitimini açık öğretimden tamamlamıştır. Yine o yıllarda görme engelli vatandaşlar için navigasyonlu baston projesi ise isminden söz ettirmiştir.

Günümüzde Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Hayat Tamircisi isimli program ile yardıma muhtaç olan hayvanlar için gerekli proje, tasarım ve yürüteçleri ekran önünde paylaşmaktadır. İnsanları bu konu üzerine daha duyarlı, hayvanlara karşı daha merhametli ve sevgi dolu olmaya davet etmektedir. Hayvanların hem ruhsal, hem de bedensel olarak yaşadıkları sorunlara çare aramakta, programında bir veteriner hekim eşliğinde engelli hayvanlara yardımcı olmaya devam etmektedir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Hasan Kızıl
Gerçek adı: Hasan Kızıl
Doğum Tarihi: 1995 (25 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Sunucu Tasarımcı
Doğum yeri: Mardin
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.764 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

482.514 kez okundu

3.

Beren Saat

422.856 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.752 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.184 kez okundu

6.

Tarkan

258.252 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.659 kez okundu

8.

Emre Mor

214.931 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.882 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.240 kez okundu