Hasan Fehmi Taş

Hasan Fehmi Taş Kastamonu Daday Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2022 yılında silahlı saldırıya uğramıştır. Hakkında bir çok sorunun cevabı araştırılmakta, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Fehmi Taş Kimdir? Nereli?

1957 doğumlu Hasan Fehmi Taş Daday Belediye Başkanı’dır. Aslen Kastamonu’nun Daday İlçesi, Elmayazı Köyü nüfusuna kayıtlı olan H. Fehmi Taş Elmayazı Köyü’nde doğmuştur.

İlköğeretim eğitimini Okluk Köyü İlköğretim okulunda tamamlamış ardından, ortaokulu Kastamonu Göl Öğretmen Okulu’nda tamamlamıştır. Son olarak Kastamonu Eğitim Enstitüsü’nü bitiren Taş, 1979 senesinde Mardin Kızıltepe’de öğretmenlik mesleğine başlamıştır.

Ordu Korgan ve Kastamonu Merkez’de öğretmenlik yapmış, yaklaşık 19 sene Daday İlçesinde öğretmen ve yönetici olarak hizmet vermiştir. 2009 senesinde öğretmenlik mesleğinden istifa eden Taş, (DSP) Demokratik Sol Parti bünyesinde Daday Belediye Başkanlığına seçilmiştir. 2014 senesinde ise (CHP) Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde yine Daday Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Son olarak ise tekrar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde (CHP) Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Daday Belediye Başkan adayı olmuş ve 3. dönem olarak görevini aktif olarak sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz