Hasan Daş

Hasan Daş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Daş Kimdir? Nereli?

Hasan DAŞ, 1 Mart 1998’de Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde dünyaya geldi. Şanlıurfa’nın Bozova beldesine bağlı Fırat nehrinin yükselmesi ve çevresinde bulunan evleri içine alması sebebi ile Şanlıurfa’nın merkezine göç etti. İlk ve orta okulun bitmesinden sonra Şanlıurfa Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezuniyetini alan DAŞ, okul yıllarının son zamanlarında hayatının en acı kaybı ile karşı karşıya kalmış, babası Mustafa’yı kaybetmiştir.

Hayatına Şanlıurfa’da devam eden DAŞ, kazandığı üniversiteleri bir kenara bırakarak iş hayatına atılmış ve aile geçim sıkıntılarını bir şekilde üstlenmiştir. İletişim sektörüne atılarak bir çağrı merkezinde operatör olarak göreve başlamış ve yıllarca bu görevi sürdürerek çalışmıştır.

Daş zaman zaman katılmış olduğu yarışmaların yanı sıra ACEMİ EDEBİYAT DERGİSİ sayfalarında yer alarak ZEO isimli ilk öyküsünü yayınlamıştır. Ardından 2018 yılında ERİK AĞACI ÖYKÜ SİTESİ köşe yazarlığı yaparak SON TREN isimli öyküsüne de bu sitede yer vermiştir.

Bu dönemin yanı sıra askerlik dönemini yaklaşmış ve vatani hizmetini yapmak üzere yola koyulmuştur, sırası ile Erzincan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bölgelerinde askerlik hizmetini tamamlayarak bu süreçte yazmış olduğu ilk kitabı TAHAYYÜL (Vazonun İçindeki Küçük Adam) yayınlayarak okurlarına ismini duyurmayı başarmıştır.

Daş, 5 kardeşli bir ailenin ortanca oğludur. Kendisini “Yeni bir başlangıç” olarak tanımlamaktadır. Benimsediği görüş ise “Sanat toplum içindir” görüşüdür.

ESERLERİ

TAHAYYÜL (Vazonun İçindeki Küçük Adam)
ATEŞTEN ÖYKÜLER (Antoloji)

web site: https://www.hasandas.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz