KimNereli.net

Hasan Basri Yalçın

Hasan Basri Yalçın Kimdir?

Hasan Basri Yalçın
Gerçek adı: Hasan Basri Yalçın
Eğitim Durumu: Doçent
Medeni Hali: Evli
Meslek: Akademisyen Yazar
Mezuniyet: Beykent Üniversitesi Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler

Hasan Basri Yalçın Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Hasan Basri Yalçın özellikle son dönemde televizyon ekranlarında katıldığı programlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise kimdir? eğitim hayatı. vb bir çok soru merak konusudur.

2004 senesinde Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Doktorasını ise University of Cincinnati’de Siyaset Bilimi alanında tamamlamış, tez başlığı ise The Strugle of Autonomy: A Realist Theory of İnternational Relations’dur.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Hasan Basri Yalçın SETA Strateji Araştırmaları Direktörü’dür. Uluslararası ilişkiler teorisi, uluslararası güvenlik, strateji, NATO ve sosyal bilimler felsefesi konularında çalışmaları bulunmaktadır. Aynı zamanda Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda bilim insanı, araştırmacı ve analist uzman olarak görev yapmakta, günlük gazetelerde köşe yazıları yazmaktadır.

2011 yılında yurt dışında eğitimini tamamlamış ve 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Muhafazakar bir ailede yetişmiş, ailede herkesin İmam Hatip mezunu olduğunu belirtmiştir. Rahmetli babasının ise İmam Hatip’te öğretmenlik yaptığını dile getiren Hasan Basri Yalçın seyahat etmeyi ve motosiklet kullanmayı çok sevmektedir.

2018 yılında Sabah ailesine katılmıştır. Sabah Gazetesi bünyesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi, Ulusal Güvenlik Stratejisi & ABD – İngiltere – Fransa – Rusya – Çin ile Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

Maalesef tüm araştırmalarımıza rağmen doğum yeri, doğum tarihi ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Hasan Basri Yalçın
Gerçek adı: Hasan Basri Yalçın
Eğitim Durumu: Doçent
Medeni Hali: Evli
Meslek: Akademisyen Yazar
Mezuniyet: Beykent Üniversitesi Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

370.384 kez okundu

2.

Tarık Akan

288.926 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

239.574 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

223.900 kez okundu

5.

Tarkan

216.313 kez okundu

6.

Volkan Demirel

215.985 kez okundu

7.

Emre Mor

190.643 kez okundu

8.

Ersay Üner

186.165 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

174.562 kez okundu

10.

İrem Derici

170.020 kez okundu