Harun Köybaşı

0

Harun Köybaşı hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Harun Köybaşı Kimdir?

Harun Köybaşı Kısa Film Yönetmeni, YouTuber, Dijital İçerik Üretici ve Doğa Belgeselcisi. İlk ve ortaöğretimi Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 2010 yılında, öğrenci olduğu Keçiören Endüstri Meslek Lisesi’nde amatör tiyatro faaliyetlerinde yer aldı ve 2012 yılında ilk kez Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli televizyon şovunda ‘3 Direkşın’ isimli tiyatro grubuyla seyircili tiyatro oyunlarında yer aldı. Yarışmada grubuyla birlikte 2012-2013, 2013-2014 ve 2016-2017 yıllarında finalist olarak yarıştı.

Oyuncu olarak yer aldığı bu komedi skeçlerde, arkadaşlarıyla birçok kez yarışmanın rekor puanını alarak ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye Unutulmayan Performanslar’ listesinde grubuyla yer almayı başardı.

Harun Köybaşı Nereli?

Harun Köybaşı aslen Ankara doğumludur.

Harun Köybaşı Kaç Yaşında?

Harun Köybaşı 27 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Mart 1995, burcu ise balık.

Tiyatro alanında sürdürdüğü projelerin yanı sıra, 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi Kırıkkale M.Y.O. Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nde önlisans eğitimine yol arkadaşı Alihan Erbaş ile birlikte Belgesel-Kısa Film yönetmenliği yaparak başladı.

2016’da önlisansını tamamlaması ile birlikte, yönetmenliğini yaptığı ‘Baki’ isimli belgesel filmle ulusal ve uluslararası film festivallerinde finalist olarak yarıştı ve Bozok Film Festivali’nde ve Genç Öncüler Kısa Film Yarışması’nda En İyi Belgesel Film Ödülü’ne layık görüldü.
harun koybasi3
2018 yılında, Ulusal Kategori’de Türkiye’nin En Çok Ödül alan ikinci öğrenci filmi olan ‘Sen Adam Mısın?’ adlı filmin yönetmenliğini yaptı. Bu sırada Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü’nü tamamladı.

2020 yılında, yönetmenliğini yaptığı ‘24 Dakika’ isimli belgesel film ile TRT Belgesel Ödülleri’nde Kültür Ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görüldü. Bunun yanı sıra; TRT Belgesel’de yayınlanan ‘Umudun Toprağı’ isimli tv belgeselinde oyuncu olarak; Karadenizli Şarkıcı Resul Dindar’ın ‘Sevdam ile Beraber’ adlı şarkısının klip yönetmeni olarak ve ‘Ala Türkiye’ isimli hayvanlar Alemi temalı video içerikler üreten YouTube Kanalı’nda ‘Hayvan1Herif’ mahlasıyla YouTuber, Sunucu ve Dijital İçerik Üretici olarak kariyerine devam etti.

Bugün, Yönetmen Alihan Erbaş ile FFM Creative markası adı altında ortak projeler yürütmekte, Instagram, TikTok ve diğer sosyal medya mecralarında dijital video içerik üretici olarak yer almakta ve Ala Türkiye YouTube Kanalı’nda Dijital İçerik Üretici, Sunucu ve YouTuber olarak projelerine devam etmekte..

YouTube’da sunucusu olduğu ve video içerik üreticisi olarak ürettiği içerikler toplam 250 Milyon görüntülemeye ulaştı. TikTok’ta ise Hayvan1Herif kullanıcı adıyla 707 Milyon görüntüleme ile hayvanlar alemi temalı videolarda globalde ön plana çıkmayı başardı.

Tiktok hesabı @hayvan1herif

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz