Hande Yener

Hande Yener Türk pop müziğinin en başarılı isimlerinden birisidir. Hayranları ise genellikle hakkında boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? müzik kariyeri, albümleri gibi bir çok sorunun cevabını merak etmekte. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Hande Yener baba tarafından aslen Muğla Marmaris’lidir. Boyu 1.64 cm, kilosu 55, burcu ise oğlak’tır. Yıldız Yazıcı ile Erol Özyener çiftinin kızları olan Hande Yener’in babası bir dönem profesyonel futbol oynamış 2012 yılında kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.

Seslendirdiği şarkıların yanı sıra özellikle söz yazarı ve besteci kimliği ile de Türk müzik dünyasına bir çok başarılı eser kazandırmıştır.

Hande Yener kariyeri;

Müzik dünyasına giriş yapmadan önce bir giyim mağazasında çalışmıştır. O yıllarda Türk müzik dünyasının serçe olarak adlandırdığı usta sanatçı Sezen Aksu ile tanışmıştır. Sezen Aksu ile tanıştıktan sonra, Aksu’nun hem vokalistliğini, hem de asistanlığını üstlenmiştir. Deli Kızın Türküsü albümü’nde Aksu ile beraber ortalama 40 konserde, sahnede vokal olarak şarkılar seslendirmiştir.

Bir süre sonra ise yoluna tek devam etmeye karar vermiş ve her geçen başarılı çıkışını sürdürmüş, Türkiye’de inanılmaz bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. İlk şarkısının çıktığında o dönemde cebinde sadece 20 Lirası olduğunu, bugünlere gelmek için çok emek sarfettiğini dile getirmiştir.

Günümüze kadar 4 Altın Kelebek Ödülü ve 4 Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazanmayı başarmıştır.

Evli mi? oğlu kim?

Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış ardından, 1990 yılında henüz 17 yaşında iken bir evlilik gerçekleştirmiş, evliliği 1994 yılında 4 sene sonra bitmiştir. Bu evliliğinden 1991 doğumu Çağın Kulaçoğlu isminde bir oğlu vardır. Oğlu Çağın Kulaçoğlu’da müzik dünyasında başarılı işlerin altına imzasını atmakta, Dj olarak kariyerini sürdürmektedir.

Bir dönem manken Ümit Cem Şenol ile evlenecekleri yönünde haberler sık sık meydana gelmiş, ancak daha sonra ayrıldıkları açıklanmıştır.

2015 yılında iş hayatına adım atan sanatçı Muğla’da Sebastian Beach Club adlı gece kulübü ve plajı işletmeye başlamıştır.

Albümleri;

2000 – Senden İbaret
2002 – Sen Yoluna, Ben Yoluma
2004 – Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor
2006 – Apayrı
2007 – Nasıl Delirdim?
2008 – Hipnoz
2009 – Hayrola?
2010 – Hande’ye Neler Oluyor?
2011 – Teşekkürler
2012 – Kraliçe
2014 – Mükemmel
2016 – Hepsi Hit Vol. 1
2017 – Hepsi Hit Vol. 2

Ayrıca Hande’yle Yaz Bitmez, Klasikler, Yepyeniler, Best Of, İki Deli isimli derleme albüm çalışmaları var. EP’leri, Extra ve Hande Maxi, Single çalışmaları ise, 1 Yerde, Rüya, Ya Ya Ya Ya, Biri Var, Alt Dudak, Haberi Var mı? Sebastian, Kışkışşş, İki Deli, Bakıcaz Artık, Beni Sev, Love Always Wins, Aşk Tohumu, Kuş, Krema ve Pencere.

Günümüzde Poll Production Yapım Menajerlik şirketi ile çalışma hayatını sürdürmektedir. Resmi web sitesi Handeyener.com ile etkinlik, konser vb. bilgilerini hayranları ile paylaşmaktadır. Sosyal medya hesaplarında ise ciddi bir takipçi sayısı bulunmakta. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1milyon civarındadır. Twitter hesabında bu sayı 3,5 Mn….

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz