Hande Yalnızoğlu Altınay

0

Hande Yalnızoğlu Altınay Oxford Üniversitesi Küresel Tarih bölümünde son sınıf doktora adayı, tarih doktora öğrencisi. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hande Yalnızoğlu Altınay Kimdir?

Hande Yalnızoğlu Altınay Oxford Üniversitesi Küresel Tarih bölümünde son sınıf doktora adayı’dır. 2016 senesinde aynı üniversitesi’de Modern Ortadoğu Çalışmaları alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

2022 yılında Oxford’daki Wellcome Etik ve Beşeri Bilimler Merkezi’nde tarih ve biyoetik üzerinde çalışan erken kariyer araştırmacıları arasında bir araştırma işbirliği girişimi olan CO-HAB’ın kurucu ortağıdır. Yüksek lisans yaptığı dönemde, Dahrendorf Programının Serbest Konuşma Tartışması projesinin sahibi ve tercümanı olarak çalışmıştır.

2010 ve 2013 yılları arasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Delegasyonu Başkanlığı Danışmanı olarak görev yapmıştır. Avrupa’da popülizmin yükselişi dahil olmak üzere bir dizi meclis raporu hazırlamıştır.

2012 senesinde, Avrupa, Orta Doğu ve Akdeniz’den katılımcıları bir araya getiren ve önemli siyasi bir dönemde kadınlar için önem taşıyan konuları tartışmak üzere İstanbul’da CoE konferansı “Kadınların Siyasi ve Sosyal Güçlendirilmesi”nin düzenlenmesinden sorumlu olarak yer almıştır.

Hande Yalnızoğlu Altınay Eşi Kim?

Hande Yalnızoğlu Altınay’ın eşi gezi davasında verilen tutuklama kararı ile 18 yıl hapis cezası verilen Akademisyen Hakan Altınay’dır. Bu evliliğinden Ege Altınay isminde bir oğlu vardır.

Resmi twitter hesabı @handeyalnizoglu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz