Haluk Görgün

Haluk Görgün ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü. 2023 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Savunma Sanayii Başkanlığı’na atanan isim olmuştur. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Haluk Görgün Kimdir?

Haluk Görgün 2018 yılının Nisan ayında Aselsan Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2023 yılında ise Recep Tayyip Erdoğan tarafından Savunma Sanayi Başkanı olarak atanan isim olmuştur.

Pof. Dr. Haluk Görgün 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır. Daha sonra Amerika New York Rensselaer Polytechnic Institute’da doktorasını tamamlayan Prof. Dr. Haluk Görgün 2005 ve 2008 yılları arasında Doçent olarak görev almış, 2014 yılında ise Profesör olmuştur.
haluk gorgun3 jpg
Yıldız Teknik Üniversitesi, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği kurucu bölüm başkanlığı görevini sürdürmüş, görev süresince birçok yüksek lisans programının kuruculuğunu üstlenmiştir.

En son Gebze Teknik Üniversitesi’nde Rektörlük görevini sürdürmüştür. Dr. Haluk Görgün 2014’ten beri Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu üyesi olmakla birlikte TÜBİTAK ve YÖK’te birçok komisyon ve kurulda görev almıştır. Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Haluk Görgün Nereli?

Haluk Görgün bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre aslen Trabzon’ludur. (Ancak teyit edilmiş bir bilgi değildir.)

Resmi twitter hesabı @halukgorgun ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz