Halle Berry

1966 doğumlu dünyaca ünlü eski model, güzellik kraliçesi Halle Berry günümüzde kariyerini oyuncu olarak sürdürmektedir. Amerika, Ohio‘da dünyaya gelen Halle Berry 1993’de David Justice ile evlenmiş 1999’da boşanmıştır. Ardından 2001 ve 2005 yılları arasında Eric Benet, 2013 ve 2016 yılları arasında ise Olivier Martinez ile evlilikler gerçekleştirmiştir. Son evliliğinden, Nahla Ariela Aubry ve Maceo Roberts isimlerinde iki çocuğu vardır. Aslan burcudur.

Halle Berry’nin vücut ölçüleri, 91.5-66-94 cm’dir.

Yaşantısını Los Angeles‘ta sürdüren Berry, Monsters Ball’da üstlenmiş olduğu rolü ile 2002 Akademi ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında oscar kazanmıştır. Ayrıca tarihte bu ödülü kazanan ilk Afrika asıllı kadın oyuncudur.

Annesi Kafkasya asıllı Ann Hawkins, babası ise Afrika asıllı Amerika vatandaşı Jerome j. Berry’dir. Anne ve babası Halle Berry’nin ismini Ohio’da bulunan Halle’s Department’s Store isimli bir alışveriş merkezinden esinlenerek koymuşlardır. Annesi beyaz, babası ise siyahi olan Halle Berry’nin Heidi isminde bir de ablası vardır. 4 yaşında iken anne ve babası boşanmış annesinin yanında yetişmiştir.

Geçmişten günümüze rol aldığı bazı yapımlar ise, Bumerang, Babalık, Late Show With David Letterman, Taş Devri, Madtv, Race the Sun, Zenginin Karısı, Ahmaklar Neden Aşık Olur, Lubworth, Kesişen Yollar, Gothika, Başka Gün Öl, Kusursuz Yabancı, Frankie and Alice, For Love Of Liberty, Yılbaşı Gecesi, Bulut Atlası, Dark Tide, Acil Arama, Çatlak Film, Extant, Kevin Hart ve Kidnap.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz