Halit Özgür Sarı

Halit Özgür Sarı Kardeşlerim Kadir karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken yakışıklı isim hakkında bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? ve kimdir?. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Halit Özgür Sarı Kimdir? Nereli?

1993 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul doğumludur. Doğma büyüme İstanbul, aslen ise Gaziantep, Halep kökenlidir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Esra Kızıldoğan ile Temel ve İleri Oyunculuk Craft Atölyesi bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Süleyman karakterini canlandırmıştır.

Halit Özgür Sarı Boyu, Kaç Yaşında?

Halit Özgür Sarı 28 yaşında ve 1.87 boyundadır.

Günümüzde oyunculuk kariyerini Atv ekranlarında yayınlanan Kardeşlerim isimli dizi ile devam ettirmekte ve Kadir karakterini canlandırmaktadır. Dizi de Su Burcu Yazgı Coşkun, Bilal Yiğit, Fadik Sevin Atasoy, Celil Nalçakan ve Ahu Yağtu gibi isimler de yer almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Özgür Sarı instagram hesabını @halitozgursari olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 324bin civarındadır.

Halit Özgür Sarı Hakkında Gerçekler:

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.
Küçükken astronot olmak gibi bir hayale sahipti.
Hayat felsefen ne sorusuna şu cevabı vermiştir. “Bu soruya, saniyenin içinde yaşama üzerine kurulu bir hayatım var. Gerisini bence sen anlarsın!”
Sabah erken kalkma konusuna ise ben çok fazla uyuyorum. Halit Özgür Sarı biri uyandırmazsa asla uyanamam, ama hiç bir yerede geç kalmam demiştir.
Oyuncu olmasaydı ticaret ile uğraşabileceğini, ama çok başarılı da olamayabileceğini belirtmiştir.
Becerileri arasında, Binicilik, Gitar, Basketbol, Futbol ve Yüzme bulunuyor.

Oynadığı diziler:

Şampiyon (Kerem), Hakan: Muhafız, Diriliş: Ertuğrul (Süleyman) ve Kardeşlerim (Kadir).

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz