Halil Kaptan

Halil Kaptan Türkiye’nin en genç gezgini. Türkiye ile başladığı yolculuğunu dünya turu ile devam ediyor. Takipçileri hakkında bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Sizler için genç gezginin bilgilerini derledik. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Halil Kaptan Kimdir?

Halil Kaptan youtuber aynı zaman gezgin olarak tanınmaktadır. Henüz 15 yaşındayken tüm Türkiye’yi gezmeye karar vermiş, ailesi ilk başta sadece Türkiye ile sınırlı kalacağı için izin vermiştir. Ancak Türkiye sonrası 18 yaşında geldiğinde tüm dünyayı gezmeye karar vermiştir. Her ne kadar ilk zamanlar ailesi pek sıcak bakmasa da sonrasında en büyük destekçileri olmuştur.

Cebinde sadece 70 dolar parası olarak gezmeye başlamış ilk olarak Adana’dan Bodrum’a gitmiştir. Otostop çekerek başladığı yolculuğunda sattığı bileklikler ile para kazanmıştır. Daha sonra kısa süreli bulduğu işler ile para kazanarak yolculuğuna devam etmiştir.

18 yaşına geldiğinde pasaportu çıkar çıkmaz istikameti ilk olarak Gürcistan olmuştur. Türkiye’de ise ilk olarak Adana’dan Bodrum, Aydın, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya ve İstanbul şeklinde yol haritası çizmiştir. Bodrum’da kazandığı paralar ile video ekipmanı alacakken dolandırılmış ancak bu durum onun hayallerinden vazgeçmesine müsaade etmemiştir.

Hayatı boyunca en büyük tutkusu olan seyahat gezilerine gerçekleştiren Halil Kaptan tüm gezmek isteyen gençlere de ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Yeni insanlar, farklı kültürler ve yeni yerleri keşfetmeyi seven Kaptan, seyahat esnasında bir çok insanla tanışmış, ayrılırken ise ağladığı bir sürü arkadaşının olduğunu dile getirmiştir.
Halil Kaptan
Balkanlar ve Azerbaycan’da insanların evlerinde kalmış, zaman zaman çadır kurmuş, cebinde az bir meblağ ile yolculuğuna başlamıştır. Günümüzde ise bileklik ve çalışma ihtiyacı pek fazla kalmamıştır. Çünkü sosyal medya içeriklerinden kazandığı azda olsa paranın kendisine yettiğini dile getirmiştir. Türkiye’de 40 şehri gezen Kaptan dünyada ise şu ana kadar 9 ülke gezmiştir.

Gürcistan, Azerbaycan, Sri Lanka, Tayland, Hindistan, Kuala Lumpur, Kamboçya, Endonezya gezdiği bazı ülkelerdir. Daha sonra rotasını Vietnam ve Güney Koreye çevirmiştir.

Halil Kaptan Kaç Yaşında?

Halil Kaptan 2004 doğumlu 18 yaşındadır.

Ülkemizde bu tarz geziler yapan ve sosyal medya içeriği üreten bazı isimler ise Işıl Bayraktar, Emre Durmuş ve Yağmur Arat vardır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @halillkaptan ‘dır. Günümüz itibariyle 204bin civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz