Halil İbrahim Ceyhan

Halil İbrahim Ceyhan Emanet isimli dizide canlandırdığı Yaman Kırımlı karakteri ile dünya çapında bir üne kavuşmuştur. Yakışıklı oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Halil İbrahim Ceyhan Kimdir?

Halil İbrahim Ceyhan her ne kadar oyuncu olarak tanınsa da, aynı zamanda söz yazarı ve bestecidir. Kendisine ait yüzlerce bestesi bulunmakta, seslendirdiği şarkılar ve video klip çalışmaları bulunuyor.

İlköğretim döneminde müzik ile ilgilenmeye başlamış, okulun bando ve trampet takımında yer almıştır.

Halil İbrahim Ceyhan Nereli?

Halil İbrahim Ceyhan doğma büyüme aslen Sivas’lıdır. Ortaokul eğitiminin ilk yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Ortaokul ve eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir.

2007 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında yer al alan yakışıklı oyuncu, yarışmada gelecek vaat eden erkek model ünvanını elde etmiş, ardından müzik ve oyunculuk kariyeri için planlamalar yapmıştır.

İlk olarak youtube sitesinde yayınlanan müzik klip çalışmaları ile tanınmıştır. Seslendirdiği Kendini Bana Bırak, Olmaz Olmaz, Has Gelin ve Kaybettim dahil bir çok şarkı büyük beğeni ile karşılanmıştır. Ayrıca başarılı oyuncunun kendisine ait yüzlerce bestesinin olduğunu ve yakın zamanda da müzik anlamında bir sürpriz çalışmanın altına imza atacağı müjdesi verilmiştir.
Halil Ibrahim Ceyhan3

Halil İbrahim Ceyhan Kaç Yaşında?

Halil İbrahim Ceyhan 39 yaşındadır. Doğum tarihi 13 Aralık 1982, burcu ise yay’dır.

Halil İbrahim Ceyhan Boyu

Halil İbrahim Ceyhan’ın boyu 1.86 cm, kilosu ise 80’dir. Uzun boyu, düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hakkında Gerçekler!

Rol aldığı Emanet isimli dizide canlandırdığı Yaman Kırımlı ile ortak yönlerin var mı? sorusuna evet, o da benim gibi disiplinli, özgüven sahibi ve güçlü bir karakter cevabını vermiştir.

Arabası olmadan hiç bir yere gitmez.

Yüzlerce besteye sahip, oyuncu kimliğinin yanı sıra söz yazar, şarkıcı ve bestecidir.

Yabancı olarak en çok beğendiği oyuncular Brad Pitt ve Jason Statham. Yerli oyuncu ise Kenan İmirzalıoğlu.

Olmazsa olmazı, sevdikleri ve ailesidir.

Fil hafızası olduğunu, kolay kolay bişeyi unutamadığını ama bazen birşeyleri unutabilmeyi çok istediğini belirtmiştir.

Çok azimli, vazgeçmeyen, sabırlı ve güçlü bir karaktere sahiptir.

Tarihe çok meraklıdır. Zaman makinesi olsaydı ilk dünyanın yaratıldığı zamana ve İstanbul’un fethinin gerçekleştiği tarihe gitmek istediğini dile getirmiştir.

Pandemi döneminde bol bol film izleyip kitap okumuştur.

Evlilik hakkında düşüncesi ise zamanı geldiğinde umarım evlenirim. Ancak bebek sevmek için evliliğe de karşıyım cevabını vermiştir.

Müzik özel alanı ancak her zaman oyunculuk Halil İbrahim için ilk önceliğidir. Oyunculuğun yanı sıra şarkılar yazmaya devam etmekte, şarkılarının başkaları tarafından okunmasından büyük keyif almaktadır.

2019 yılında Hemen Döneriz adlı sinema filminde rol almıştır.

Halil İbrahim Ceyhan Sevgilisi Kim?

Halil İbrahim Ceyhan Emanet dizisinden rol arkadaşı Sıla Türkoğlu ile sevgili oldukları yönünde haberler ile sık sık gündeme gelmektedir. Ancak geçtiğimiz günlerde sevgili olsalar dahi ayrıldıkları belirtiliyor.

Ünlü çift için hayranları bir çok etkinlik vb. hesap ve sayfa açmışlardır. Sıla & Halil etkinlik sosyal medya hesapları vb. dışında yardımlaşma için de açılan sayfalardan çocuklara, ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların toplandığı belirtilmektedir.

Kanal 7’de yayınlanan Emanet dizisinde Halil İbrahim Ceyhan ve Sıla Türoğlu, Yılın En iyi TV Dizi Çifti ödülünü almıştır. Ancak başarılı oyuncu ödülü tek almak zorunda kalmıştır. Ödülü aldıktan sonra şu açıklamayı yapmıştır. “Aldığım en buruk ödül. Partnerimin yapım şirketi ile ayrılma kararı aldığından ötürü seyircinin verdiği ödülü almaması herkese burukluk yaşattı”.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @halilibrahimin ‘dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi ise @halilibrahimceyhn ‘dır. Genellikle instagram hesabında daha fazla vakit geçirdiğini belirten ünlü oyuncunun instagram hesabında ki takipçi sayısı 636bin civarındadır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz