KimNereli.net

Halil Akbunar

Halil Akbunar Kimdir?

Halil Akbunar
Gerçek adı: Halil Akbunar
Doğum Tarihi: 09/11/1993 (26 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Gülçin Kabaş ile)
Boy: 1.70
Burç: Akrep
Meslek: Futbolcu
Doğum yeri: Balçova İzmir

Halil Akbunar Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Türk futbolunun başarılı isimlerinden Halil Akbunar hakkında detaylı biyografi. Hayatı, futbol kariyeri, evliliği ve daha bir çok bilinmeyeni.

İzmir, Göztepe taraftarı tarafından çok sevilen genç futbolcu Göztepe’nin çocuğu olarak adlandırılmaktadır.

Halil Akbunar, futbol’a mahalle takımında başlamıştır. Mahalle’de oynarken Balçova İdmanyurdu takımına geçmiştir. İki sezon oynamış ardından futbolu bırakmıştır. Bir hocasının tekrar gel oyna demesine karşın, ben başaramayacağım bu işi demiş ancak hocasının ısrarı ile tekrar futbola dönmüştür. Bir sene sonra Antalya ve Bursa takımlarının alt yapısından teklif almış ve Antalyaspor alt yapısında U18 ile Paf takımlarında forma giymiştir. Ardından Antalya takımı profesyonel olarak imza attırmak istemiş ve Tekirova takımına kiralık olarak transfer olmuştur. Ancak Balçova İdmanyurdu’nun ciddi bir yetiştirme bedeli talep etmesi sonucunda tekrar İzmir’e dönmek zorunda kalmıştır. Çünkü Antalyaspor yetiştirme bedelini çok yüksek bulmuş ve ödemek istememiştir.

Sonrasında ise Göztepe takımı tarafından telefon ile aranmış ve ertesi gün antrenmana katılmış ve çok beğenilmiştir. Göztepe takımı ise yetiştirme bedelini ödeyerek sarı kırmızılı formaya imza attırmıştır.

Göztepe takımından önce iki sezon Elazığspor takımında kiralık olarak forma giymiştir. Günümüzde ise Göztepespor takımında forma giymektedir. Özellikle 2018 sezonunda Fenerbahçe ile oynanan karşılaşmada efsane bir gol atarak tekrar tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Halil Akbunar Milli takım kariyeri;

Toplam 2 kez Türkiye U19 ve 11 kez Türkiye U20 Milli Takım formalarını giymiştir. U20 forması ile 2 gol atmıştır.

Antalyaspor alt yapısından sonra Göztepe U21 takımına transfer olmuş, 2015-2016 sezonunda kiralık olarak Elazığ takımında forma giyen Halil Akbunar günümüzde ise Göztepe takımında forma giymektedir. Her geçen gün yükselen form grafiği ile ilerleyen süreçte Türkiye A Milli takım kadrosunda yer alması beklenmektedir. Hızı, şutları ve futbol zekası ile tüm futbol severlerin büyük beğeni ile izlediği futbolcular arasında yer almaktadır.

1993 yılında dünyaya gelen Halil Akbunar İzmir Balçova doğumludur. Baba tarafından ise aslen Kütahya, Simav‘lıdır. Burcu ise Akrep’tir. Orta Sahanın ortası ve solunda görev yapmaktadır.

Halil Akbunar evli mi? eşi kimdir?

2016 yılında Gülçin Kabaş ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2017 doğumlu Ela isminde bir kızı vardır.

2018 yılında Göztepe Spor Kulübü’nün forma tanıtımı için gerçekleştirdiği reklam filminde de yer almıştır. Reklam tanıtımı oldukça ilgi çekmiştir. Reklam Çukur dizisinin çekildiği mahalle’de, Vartolu, Aliço ve Berber Muhittin’in yanı sıra, Göztepeli futbolcular Kadu, Poko ve Halil Akbunar ile çekilmiştir.

Etiketler:

Göztepe Takım Kadrosu

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Halil Akbunar
Gerçek adı: Halil Akbunar
Doğum Tarihi: 09/11/1993 (26 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Gülçin Kabaş ile)
Boy: 1.70
Burç: Akrep
Meslek: Futbolcu
Doğum yeri: Balçova İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

419.964 kez okundu

2.

Beren Saat

396.973 kez okundu

3.

Fuat Güder

317.131 kez okundu

4.

Tarık Akan

297.922 kez okundu

5.

Tarkan

233.976 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

229.119 kez okundu

7.

Volkan Demirel

226.795 kez okundu

8.

Azad Yılmaz

218.135 kez okundu

9.

Emre Mor

201.579 kez okundu

10.

Ersay Üner

198.145 kez okundu