Hakan Mengüç

Hakan Mengüç hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Mengüç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

1985 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Mengüç, aslen Bursa doğumludur. Uludağ Üniversitesi mezunudur. Küçük yaşlarda müzik ile tanışmış, 15 yaşında iken ney ve piyano çalmayı öğrenmiştir. İki yıl konservatuvarda eğitim almıştır. Özellik Ney ile olan başlayan yolculuğu kendisini sufi felsefesi ve tasavvuf ile tanıştırmıştır. Bunun üzerine Osmanlıca ve Mesnevi’nin ana dili Farsçayı öğrenmiş, Şems-i Tebrizi’nin diyarında sufizm üzerine eğitim görmüştür.

Günümüzde kişiye özel ney dersleride veren Hakan Mengüç henüz 20’li yaşlarda iken üniversitelerde seminerler vermeye başlamış, yapmış olduğu konuşmalarda Erciyes Ünv. ve Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından yılın konuşmacısı seçilmiştir. Öykü, dramaturji yazarlığı eğitimleride almış, yazdığı bir oyun Nilüfer Tiyatro Festivalinde gösterime girmiştir.

Aktif olarak açmış olduğu Youtube kanalını kullanan Hakan Mengüç kısa süre içinde 200 bin civarında aboneye ulaşmıştır. 17 Ocak’ta ise Ben Ney’im adlı kitabı ile ney hikayesini, ruhun ilişkilerin, zihnin ve bedenin denge yolculuğunu okur severler ile paylaşmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz