Hakan Haksun

Senarist, yönetmen ve oyuncu Hakan Haksun 1969 yılında İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğu bilinememektedir.

Yengeç burcu olan Hakan Haksun, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi ardından Marmara Üniversitesinden mezun olmuştur. Bugüne kadar bir çok oyuncunun yetişmesinde emeği geçmiş, oyuncu yetiştirmekte olan atölyelerde dersler vermiştir.

Oyuncu olarak yer aldığı sinema ve dizilerden bazıları, Bizimkiler, Hoşçakal Umut, Saygılar Bizden, Yazlıkçılar, Oğlum Adam Olacak ve Komşu Komşu’dur. Uzun süredir ekranlarda oyuncu olarak yer almayan Hakan Haksun daha çok senaryosunu yazdığı dizi ve filmler ile sesini duyurmuştur.

Senaryo yazarlığını üstlendiği bazı projeler ise Balalayka, rol aldığı projeler, Hiç Yoktan Aşk, Muhallebicinin Oğlu, Kolay Para, Baba, Camdan Pabuçlar, Bir Varmış Bir Yokmuş, Yeniden Çalıkuşu, Ah Bir Polis Olsam, Sev Kardeşim, Genco, Çok Özel Tim, Hicran Yarası, Canan, Küçük Hanımefendi, 6 Mantı, Beni Böyle Sev, Kızım İçin, Bir Yusuf Masalı, Ne Münasebet ve Kanatsız Kuşlar’dır.

Ayrıca Kolay Para ve Kızım için isimli projelerinde yönetmenliğini yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz