Hakan Gence

0

Hakan Gence uzun yıllarda Hürriyet Gazetesi’nde mesleki kariyerini sürdürmektedir. Özellikle son dönemlerde başarılı oyuncular ile yaptığı röportajlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Gence Kimdir? Nereli?

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gazeteci bir anne ve babanın çocuğu olduğu için gazetecilik mesleği dışında bir meslek düşünmemiştir. Günümüzde pek fazla rastlanmayan mahalle ve sokak kültürünü yaşayan isimlerden birisidir. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunudur. Aslında Gazetecilik okumak istemiş ancak şehir dışına çıkmak fikrinden dolayı vazgeçmiştir. Okul sayesinde okuyup araştırmayı daha çok sevdiğini belirtmiştir.

Popüler Kültür’den özellikle sinemadan büyük keyif almaktadır. Dizilerin bir çoğunu izlediğini, izleyemediklerini ise kaydedip daha sonra izlediğini belirtmiştir. En büyük hobisi okumaktır, hem yaptığı iş için gerekli olduğunu hem de büyük keyif aldığını dile getirmiştir. Eskiden tam bir dergi kurdu olan Hakan Gence, sosyal medyayı ve stalklamayı çok sevmektedir. Özellikle instagram ‘ı çok kullanan Gence, müzik dinlemekten, gezmekten, dans etmekten ve yaptığı işten büyük keyif almaktadır.

Dönüm noktası ise stajerlikten kadrolu gazeteciliğe geçiş zamanı olmuştur. Ekranlardaki renkli dünyanın perde arkasını çok merak ettiğini, röportajlar ile kendi merakının yanı sıra okuyucunun da merakını giderme imkanı bulduğunu belirtmiştir.

Sinema ve müziğe büyük bir ilgisi vardır. Hakan Gence, ancak hiçbirisinde varlık göstermediğini dile getirmiştir. Aytaç Şaşmaz, Cemre Baysel, Tolga Sarıtaş, Nükhet Duru, Mustafa Sandal, Barış Murat Yağcı, İrem Derici, Hande Ataizi, Kadir Doğulu, Kubilay Aka ve Ozan Doğulu gibi bir çok ünlü isimle röportajlar gerçekleştirmiştir.

@hakangence olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 58,1bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Hürriyet Youtube video kanalında Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet programında bir çok ünlü ismi ağırlamaktadır.


İlginizi Çekebilir :   Pucca

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz