Hakan Eren

Radyo program yapımcısı, sunucu ve oyuncu Hakan Eren 1963 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Diyarbakır’lı’dır, boğa burcudur.

Pertevniyal Lisesi ardından Yıldız Teknik Üniversite Kocaeli Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Uzun yıllar elektrik mühendisi olarak çalışan Hakan Eren Yenigün Aydınlatma’nın satış ve proje müdürü olarak iş hayatınıda sürdürmektedir.

Senelerdir plak kolleksiyonu ile ilgilenen Hakan Eren günümüzde Türkçe Pop arşivinde Türkiye’nin neredeyse %96 gibi bir oranını elinde barındırmaktadır. Ayrıca plak dışında bir çok sanatçının yayınlanmamış eserlerinide elinde bulunduran Eren Türkiye’nin en detaylı pop müzik arşivine sahiptir. Türkiye’de 7’den 70’e tüm sanatçılar ile sıkı bir dostluğu mevcuttur.

2018 yılında özellikle Yeşim Salkım ile birlikte rol aldığı Eğreti Gelin Ladik isimli sinema filmi ile adından söz ettirmiştir.

Paramparça, Sevdam Alabora, Kördüğüm, Serçe Sarayı, Dünyanın En Güzel Kokusu, Kaçma Birader, Kış Güneşi, Dayan Yüreğim ve Evlat Kokusu isimli dizi ve sinema filmlerinin yapımcılığını üstlenmiş, 2018 yılında ise Eğreti Gelin Ladik isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz