Hakan Çelik

İstanbul, Beyoğlu doğumlu gazeteci yazar Hakan Çelik 1969 yılında dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kurtuluş’ta geçmiştir, Ali isminde bir abisi vardır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuş, mezuniyetin ardından aynı üniversite, Siyasal Bilgiler’de Yüksek Lisans yapmıştır.

19 yaşında iken gazetecilik mesleğine adım atan Hakan Çelik ilk gazetecilik deneyimini Günaydın gazetesi bünyesinde gerçekleştirmiştir.

1992’de İngiliz Dışişleri Başkanlığı bursu ile Londra’ya gitmiş, akademik seminerlerde yer almış, bizzat konuşmada yapmıştır. 2010 ve 2011 yayın döneminde TRT Ankara Radyosunda haber, yorum programı hazırlamış ve sunmuştur.

En son CNN Türk’te Parametre isimli programda yorumcu olarak yer almış, ayrıca CNN Türk Ankara Temsilcisi olarak çalışmıştır. 2018 yılında görevden alındığı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

Müzik ilede çok ilgili olan Hakan Çelik ayrıca seslendirme sanatçısıdır, bir çok dizi, program ve televizyon yayınları için seslendirme yapmıştır. Gazetecilik dışında teknoloji, otomobil ve teknoloji yazarıdır. Uçak, otomobil hatta tren dahil bir çok farklı alan hakkında bilgi birikimine sahip ve dünya çapında tatınmış seyahat yazarıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz