Hakan Alkar

Hakan Alkar Grup Laçin solisti olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Alkar Kimdir? Nereli?

Henüz doğum tarihi bilgisine ulaşamadığımız Hakan Alkar aslen İzmir’lidir. Grup Laçin üyelerinden, grubun solistidir. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı mezunudur. Babası İzmir Radyosu’nun ünlü ustalarından Kazım Alkar’dır. Müzik eğitimi ve müziğe olan hayranlığını babasına borçlu olduğunu belirtmiştir.

En büyük tutkuları motor ve otomobil’dir. Motor kullanmayı çok seven Alkar, sık sık motosiklet gezileri yapmakta, deyimi yerindeyse her yeri dolaşarak deşarj olduğunu sözlerine eklemiştir.

2012 senesinde Ankara şarkıları temalı bir albüm çıkarmış, albümün ismi ise Bekar Gezelim olmuştur. Albümün çıkış parçası ise Coştur Ankaralım.

Grup Laçin üyeleri, Bağlama vokal : Ali Abacı. Akordeon Vokal : Şerif Baldemir. Ritm Sazlar Vokal : Teoman Dalcı. Keyboard Vokal : Kıvanç Hakkı Haseki’dir.

Yaşantısını yılın yarısında İstanbul, diğer yarısında ise İzmir’de sürdüren usta sanatçı en çok Güzelyalı ve İnciraltı sahillerinde gezmekten büyük keyif aldığını belirtmiştir.

Evli olan usta sanatçının bir oğlu vardır. Resmi instagram hesabı ise @hakanalkarofficial ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz