Habibe Ayvacı

3

Habibe Ayvacı kimdir? aslen nereli? kısaca hayatı ve merak edilen soruların cevapları.

Günümüzde bir çok televizyon programında yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çeken Habibe Ayvacı baba tarafından aslen Diyarbakır, anne tarafından ise aslen Konya‘lıdır.

Mekke’de doğup büyüdüğünü belirten Habibe Ayvacı 1999 yılında Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur.

Ayrıca White Peace Gülümse adlı İngilizce bir single çalışmasına imza atan Habibe Ayvacı farklı tarzı ve görüşleri ile hem yazarlıkta hemde müzik dünyasında ciddi bir hayran kitlesine sahiptir.

Bir dönem TV Em ekranlarında giydiği beyaz çarşafın üzerine kravat takarak ciddi tepkiler almıştır. Bu tepkilerin ardından bir sonraki programda yine kravat takmıştır. Stüdyo’da ise şov yapıyorsun, denmesine karşı, görünüş ile deği, insanların düşünceleri ile ilgilenmelisiniz diyerek tepkilere cevap vermiştir.

Rap olarak seslendirdiği şarkıların hiç bir ticari amaca hizmet etmediğini, aksine manevi bir hedefe ulaşması için yapılmış çalışmalar olduğunu belirtmiştir. Orta Doğu ve Dünya’da müslümanlara yapılan zulmün, akıtılan kanın hesabının verilmesi gerektiğini ve bu olaylara sessiz kalamadığını dile getirmiştir. Kıyafetinin ise hiç bir işe engel olmayacağını ve kendisi gibi giyinen kimselere cesaret vereceğini aktarmıştır. Yaptığı şarkı ve klip ile duyarsız kalanları protesto ettiğini belirtmiştir.

Habibe Ayvacı’nın Gülümse isimli rap parçasının videosu (White Peace Habibe ‘Gülümse’);

İlginizi Çekebilir :   Botan Aslan

3 Yorumlar

 1. Çok Muhterem Habibe AYVACI Hanım efendi.,
  Takidir ,saygı ve sevgilerimi lütfen kabul buyurunuz.İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde görevli olup,bazı deniz canlılarından biyoaktif maddler elde edp kanser hücrelerine etkinliğini araştırıyoruz.
  Deniz ve barındırdığı canlıların aktivitasyonları konusunda sizinle iletişim kurmayı çok ama çok arzu etmekteyim., İnşaAllah..
  Allah’a Emanet olun,efendim.
  Prof.Dr. Mustafa Alparslan
  E.mail: [email protected]
  Not: İzmir’de yaşamakta olup aslen Akseki’liyimdir,yani hemşehri sayılırız..

 2. allah mekke medineye haca umreye gitmesini ölene kadar imanlı yaşamasını ve ebedi cennete girmesini bütün sevdikleriyle alemlere rahmet hz muhammed s.a.v efendimizin şefaatine nasip olsun amin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz