Habibe Ayvacı

Habibe Ayvacı resmi sosyal medya hesaplarında kendisini şu şekilde tanımlamaktadır. Hak yolunda yolcu, reis sevdalısı, vatan aşığı. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Habibe Ayvacı Kimdir?

Habibe Ayvacı ilahiyat araştırmacısı, ilahiyat sanatçısı, dijital medya içerik üreticisi. Özellikle son dönemlerde televizyon ekranlarında katıldığı canlı yayın programları ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Tahir Sarıkaya, Caner Taslaman, Fatih Polat ve Nur Viral dahil bir çok isimle canlı yayın programlarında yer almıştır.

Habibe Ayvacı Nereli?

Habibe Ayvacı aslen Diyarbakır’lıdır. Baba tarafından aslen Diyarbakır’lı olan Ayvacı, anne tarafından ise aslen Konya’lı.

Suudi Arabistan, Mekke doğumlu olan Ayvacı, orada doğup büyümüş, 1999 senesinde ise İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur.

Habibe Ayvacı Kaç Yaşında?

Habibe Ayvacı 41 yaşındadır. Doğum tarihi 1982, doğum yeri Mekke.
Habibe Ayvaci5 jpg
Geçmiş yıllarda seslendirdiği rap türünde, White Peace Gülümse adlı İngilizce single çalışması uzun süre gündem olmuştur. Farklı tarzı ve görüşleri ile hem yazarlıkta hemde müzik dünyasında ciddi bir hayran kitlesine sahiptir.

Bir dönem TV Em ekranlarında giydiği beyaz çarşafın üzerine kravat takarak ciddi tepkiler almıştır. Bu tepkilerin ardından bir sonraki programda yine kravat takmıştır. Stüdyo’da ise şov yapıyorsun, denmesine karşı, görünüş ile değil, insanların düşünceleri ile ilgilenmelisiniz diyerek tepkilere cevap vermiştir.

Rap olarak seslendirdiği şarkıların hiç bir ticari amaca hizmet etmediğini, aksine manevi bir hedefe ulaşması için yapılmış çalışmalar olduğunu belirtmiştir. Orta Doğu ve Dünya’da müslümanlar’a yapılan zulmün, akıtılan kanın hesabının verilmesi gerektiğini ve bu olaylara sessiz kalamadığını dile getirmiştir. Kıyafetinin ise hiç bir işe engel olmayacağını ve kendisi gibi giyinen kimselere cesaret vereceğini aktarmıştır. Yaptığı şarkı ve klip ile duyarsız kalanları protesto ettiğini belirtmiştir.

Resmi instagram hesabı @habibe_ayvaci resmi twitter hesabı ise @HabibeAyvaci ‘dır. Ayrıca Youtube video kanalı ve tiktok hesabı üzerinden de paylaşımlarını sürdürmektedir. Youtube kanalında Ya Vedud Esmasının sırları, Ya Selam Ya Muhsi ve bir çok Esmanın Sırrı. Ya Musavvir Esmasının güzellikleri, sırları. Daha bir çok konu başlığı ile video paylaşımlarını sürdürmektedir.

3 Yorumlar

 1. Çok Muhterem Habibe AYVACI Hanım efendi.,
  Takidir ,saygı ve sevgilerimi lütfen kabul buyurunuz.İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde görevli olup,bazı deniz canlılarından biyoaktif maddler elde edp kanser hücrelerine etkinliğini araştırıyoruz.
  Deniz ve barındırdığı canlıların aktivitasyonları konusunda sizinle iletişim kurmayı çok ama çok arzu etmekteyim., İnşaAllah..
  Allah’a Emanet olun,efendim.
  Prof.Dr. Mustafa Alparslan
  E.mail: m_alparslan@hotmail.com
  Not: İzmir’de yaşamakta olup aslen Akseki’liyimdir,yani hemşehri sayılırız..

 2. allah mekke medineye haca umreye gitmesini ölene kadar imanlı yaşamasını ve ebedi cennete girmesini bütün sevdikleriyle alemlere rahmet hz muhammed s.a.v efendimizin şefaatine nasip olsun amin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz