Güzin Alkan

0

Güzin Alkan hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi kaç? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Eylül ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen İzmir doğumludur. Eğitim hayatını da yine doğup büyüdüğü şehir İzmir’de tamamlamış, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü / Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Güzin Alkan oyunculuk kariyeri;

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Yabancı Damat isimli dizide ki Döne karakteri ile tanınmıştır. Ayrıca Tiyatro oyunlarında da geçmiş yıllardan bu yana sahne almaktadır.

2007 senesinde Dudaktan Kalbe adlı dizi de Makbule, Güllerin Savaşı isimli dizi de Naciye ve Kayıp adlı dizi de rol almıştır.

En son ise ATV ekranlarında yayınlanan Kardeşlerim isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır. NGM Yapım imzalı dizinin yönetmenliğini Serkan Birinci üstlenmiştir. Dizide Ahu Yağtu, Cüneyt Mete, Fadik Sevin Atasoy, Halit Özgür Sarı, Su Burcu Yazgı Coşkun, Yiğit Koçak ve Damla Su İkizoğlu gibi isimlerde rol almıştır.

Güzin Alkan Oynadığı sinema ve diziler;

2020 – Kardeşlerim
2017 – Kayıp
2014 – Güllerin Savaşı (Naciye)
2013 – Dila Hanım
2009 – Dudaktan Kalbe (Makbule)
2007 – Yabancı Damat (Döne)
2006 – Kader – (Sinema Filmi)
2003 – Pilli Bebek

Güzin Alkan Tiyatro oyunları;

İki Arada Bir Yerde – Tiyatro Oyunu
Müfettiş – Tiyatro Oyunu
2002 – Peter Pan
2000 – Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz