Gürkan Zengin

Gürkan Zengin Kübra Par’la Açık ve Net gibi bir çok televizyon programı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Merak edilen başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gürkan Zengin Kimdir?

Gürkan Zengin Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.

1988 yılında TRT Haber Merkezi bünyesined mesleğe staj döneminde adım atmıştır. Çeşitli televizyonların Ankara bürolarında muhabir, editör ve haber müdürü olarak çalışmışıtr.

1997 senesinde, ATV’de Çiğdem Anad ile birlikte Son Durak isimli programı hazırlayıp sunmuştur. 2000 senesinde İstanbul’da CNN Türk Haber Merkezi’nde 10 sene boyunca Suat Toktaş ile birlikte Editör programını hazırlamıştır. 2007 ve 2009 yılları arasında CNN Türk Haber Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

2011 ve 2017 yılları arasında Aljazeera Türk Haber Direktörü olarak çalışmış, Aljazeera.com.tr web portalı yayında kaldığı süre içinde ülkenin en prestijli haber portalı olmuştur.

Gürkan Zengin Nereli?

Gürkan Zengin aslen doğma büyüme Ankara, aslen ise Trabzon’ludur.

Kitapları:

2010 yılında Türk Dış Politikası’nda Davutoğlu etkisini ‘Hoca’;
2013 yılında Arap Baharı’nda Türk Dış Politikasını ‘Kavga’;
2018 yılında Arap Baharı sonrasında Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı jeopolitik tabloyu ‘Kuşatma’ isimli kitapları ile anlatmıştır.

Son dönemde Kübra Par‘ın sunduğu Kübra Par’la Açıt ve Net isimli programda gündeme dair yorumları için kamera karşısına geçmiştir.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @Zengingurkan ‘dır. Ayrıca resmi web sitesini ziyaret edebilir hakkında haber, analiz, yorum, siyasi portreler, dosyalar, kitapları ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. http://www.gurkanzengin.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz