Günseli Deniz

Günseli Deniz hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ağustos ayında aslen Mersin’de dünyaya gelen Günseli Deniz Aslan burcudur. Küçük yaşlarda iken anne ve babası tarafından yeteneği fark edilmiş, gitar ve şan dersleri almıştır. Kısa süre içinde kendi söz ve beste çalışmalarını yapmaya başlamıştır.

Henüz 8 yaşında iken özel bir okulda aldığı bale eğitimi sonrası, Mersin Devlet Opera ve Balesi’ne girmiş, kurumun gösteri ve resitallerinde yer almıştır. Ayrıca diğer bir yandan, eğitimini sürdürdüğü, Toros Koleji’nin orkestrasında solist ve gitarist olarak yer almış, konserler vermiş ve ilk sahne deneyimini o dönemde yaşamıştır.

14 yaşında iken İstanbul’a giderek, Selçuk Başar’ın stüdyosunda, Mor ve Ötesi grubu üyesi Kerem Özyeğen ile bestelerini kayıt altına almıştır.

İstanbul Gelişim Orkestrası kurucusu Selçuk Başar’ın dikkatini çekmeyi başarmış ve albüm teklifi almıştır. Ancak ailesinin kararı sonucu önceliğini eğitime vermek zorunda kalmış albüm teklifini ileri döneme ertelemiştir. 17 yaşında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavını kazanmış ancak iletişim alanında eğitim almak için İngiltere, ardından Amerika’da Lise ve üniversite eğitimini tamamlamak için Türkiye’den bir süre ayrılmak zorunda kalmıştır.

3 sene boyuncu, Rihanna, Christina Aguilera ve Gwen Stefani gibi isimlere vokal koçluğu yapan şan eğitmeni Lis Lewis’in öğrencisi olarak, sahne hakimiyeti ve şan eğitimi almıştır. Ayrıca Los Angeles’ta Millenium Studio’da dans dersleri almıştır. Devamında ise Danset adlı dans okulunda Sasha Borzenko ardından, Esra Karbek hocalığında eğitimini sürdürmüş, Şan eğitimini ise Canan Yaman ile devam ettirmiştir.

Günseli Deniz Türkiye’ye dönüşü;

Ülkemize döndükten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olurken Tühid Altın Pusula ödülünün de sahibi olmuştur.

Eğitimin hayatının ardından tamamen müziğe ağırlık veren başarılı sanatçı, albüm için Ömer Karacan Number 1 yapım ile görüşmüş, 2012 senesinde, ML Müzik etiketi ile ilk albüm çalışması Kalp Ağrısı’nı müzik severler ile buluşturmuştur.

Albüm’de, Sezen Aksu, Ozan Bayraşa, Mustafa Ceceli, Erdem Kınay ve Emrah Karaduman gibi önemli isimlerle çalışmıştır. Albümde seslendirdiği Sezen Aksu imzalı ilk klip çalışması Kalp Ağrısı Adını Feriha Koydum isimli dizide yayınlanmıştır. Yine bu albümde Uyman isimli eser, GDO Karakedi adlı filmin final sahnesinde yer almıştır.

Aynı yıl, En İyi Çıkış Yapan Sanatçı kategorisi dalında, Kral Tv müzik ödüllerinde halkın oyları ile aday gösterilmiştir.

Bir süre ara vermiş, ardından Kol Kanat adlı şarkı ile tekrar iddialı ve kalıcı olarak müzik dünyasındaki kariyerini sürdürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz