KimNereli.net

Güney Güneyan

Güney Güneyan Kimdir?

Güney Güneyan
Gerçek adı: Güney Güneyan
Doğum Tarihi: 09/09/1992 (28 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Burç: Başak
Meslek: Gazeteci Muhabir Yazar
Doğum yeri: İstanbul

Güney Güneyan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Güney Güneyan, (d. 9 Eylül 1992, İstanbul) köşe yazarı, muhabir, genel yayın yönetmeni, gazeteci ve yazar

2011 yılında İstanbul merkezli yerel bir gazetede mesleğe başladı. Görev aldığı bu gazetede iki yıl kadar muhabirlik yaptı. Bir süre özel sektörde redaktör ve editörlük görevinde bulundu; raporlama, basın analisti ve medya planlama görevlerini üstlendi.

2015 yılında ise Vagon adlı edebiyat dergisinde genel yayın yönetmenliği görevi yaptı. Buradaki görevi yayının mali problemler dolayısıyla devredilmesi sonrası son buldu.

2016 yılının ikinci çeyreğinde ulusal basındaki ilk köşe yazılarını Önce Vatan gazetesi için yazdı. Ekonomi, emek, işçi hakları, siyaset, yoksulluk başta olmak üzere birçok aktüel konu ile ilgili makaleler ele aldı. Buradaki görevinin yanı sıra eş zamanlı olarak bu yayında röportörlük görevinde de bulundu.

2016 yılının üçüncü çeyreğinde Son Haber gazetesi ve Yeni Çağrı gazetesinde de köşe yazarlığı yapmaya başladı. Ayrıca muhabirlik ve röportörlük görevi de üstlendi. Görev süresi sırasınca haberleştirdiği işçi ve yoksulluk haberleri yurt içi yayınlarda referans gösterilmek ile birlikte yurt dışında bazı ulusal ve yerel yayın organlarında yayımlandı.

Güney Güneyan 2017 yılında yayıncılık sektöründe faaliyetler gerçekleştirmek üzere Komplike Medya Grubu’nu kurdu. Bu çatı altında sosyal bilimler ve kültür alanında çalışmalar yapmak üzere Komplike dergiyi ve Komplike TV’yi yayına hazırladı. Halen yayının kurucu genel yayın yönetmenliğini yapıyor.

2018 yılında Gazete Karınca’da haftalık olarak kaleme aldığı köşe yazıları yer buldu. Bu yayında muhabirlik görevinde de bulundu. Yine aynı yıl içerisinde Milliyet gazetesinde köşe yazarlığına başladı. Yayının yaşam kategorisinde sosyoloji alanında yaptığı gözlem, araştırma çalışmaları gerçekleştirmek üzere “Toplum Analizi” adlı köşesinde köşe yazıları kaleme alıyor.

2019 yılının son çeyreğinde Kutlu Yayınevi etiketiyle “Nepotizm Hipotezi: Sosyal Dışlanma ve Yoksulluk” adlı ilk araştırma inceleme kitabı yayımlandı. Bu eser yurtiçi ve yurtdışında satışa sunuldu.

2020 yılının ilk çeyreğinde bilimsel sosyalist dergisi Teori’de aktüel köşe yazıları yazmaya başladı. Yayında siyaset ve sosyoloji alanlarında yazınsal üretimler gerçekleştiriyor.

2020 yılında ikinci çeyreğinde İzan Yayıncılık etiketiyle “Müstakil Beden” adlı ilk şiir kitabı satışa çıktı. Bu eser yurt içi ve yurt dışında satışa sunuldu.

İYAD üyesi olan Güneyan, ayrıca çeşitli edebiyat, müzik, sanat, teori ve sosyal bilimler dergilerinde yazdı. Bugüne değin Anbean, Bakku, Faraza, Fular, Gaia, Gece, Kadran, Kafka Okur, Karga, Lemur, Mukavemet, Öteki, Rave Mag, Samsa, Simas, Son Gemi, Söylenti, Teori ve Vagon dergide görüldü. Bu yayınlarda deneme, eleştiri, makale ve şiirleri yer buldu.

YORUMLAR

Yazıya 7 yorum yapılmış.

 1. Dilara Deniz Eskioğlu 23 Kasım 2018

  Çok da gençmiş.Başarılar

 2. Sevim G. 19 Aralık 2018

  Biyografiyi kendi sitesindeki gibi almışsınız galiba aama kitabı filan da vardı die hatırlıyoruum.

 3. Alen Gasparyan 21 Aralık 2018

  Ermeni asıllı olduğundan bahsetmemişsiniz. Nedeni var mı???

 4. Mine E. 7 Şubat 2019

  Medya scope TV’de denk geldim. Başarılar diliyorum. Güzel yerlere gelecek

 5. Uluç B. 4 Aralık 2019

  Nepotizm Hipotezi adlı kitabında AKP ve CHP ile ilgili nepotizm vakalarından bahsediyor. Ama ne kitabına ne de bu çalışmalarına değinmemişsiniz. Bahsettiğinizden daha fazlasını hakediyor. Biyografi güncellenmeli. Sevgilerr

 6. Mehmet Derli 20 Mart 2020

  Kitabını okudum. Pırıl pırıl bir genç. Yolu açık kalemi kuvvetli olsun.

 7. Aytaç K. 31 Mart 2020

  Nepotizm hipotezi kitabı çok başarılı. ama ince bir çalışma olmuş. biraz daha genişletmenizi öneririm Güney bey. Saygılar….

Güney Güneyan
Gerçek adı: Güney Güneyan
Doğum Tarihi: 09/09/1992 (28 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Burç: Başak
Meslek: Gazeteci Muhabir Yazar
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.764 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

482.514 kez okundu

3.

Beren Saat

422.856 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.752 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.184 kez okundu

6.

Tarkan

258.252 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.659 kez okundu

8.

Emre Mor

214.931 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.882 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.240 kez okundu