Güner Ümit

Ünlü sunucu Güner Ümit özellikle 1995 yılına kadar ekranların vazgeçilmez ismi olarak uzun yıllar sunuculuk yapmıştır.

En son 1995 senesinde sunduğu Turnike isimli yarışma programında canlı yayında katılımcılardan olan bir vatandaşa Yoksa siz Kızılbaş mısınız? diye bir soru yönlendirmiş bunun üzerine Alevi vatandaşlarımızdan haklı olarak ciddi tepki almış ve ekranlara veda etmiştir.

1945 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Güner Ümit sunuculuğun yanı sıra bir çok yabancı ve yerli sinema filmlerinde seslendirme yapmıştır. Eşi Günay Hanım’dır bu evliliğinden Özge isminde bir kızı vardır.

Bugüne kadar seslendirme yaptığı bazı filmler ise, Kırmızı Güneş, Enter The Dragon, Bak Yeşil Yeşil, Sıralardaki Heyecan, Rocky, The Message, Avare, Caferin Çilesi, Yüz Numaralı Adam, Neşeli Günler, Köşe Kapmaca, Yusuf ile Kenan, Mork ve Mindy, Gülsüm Ana, Fahriye Abla, Yaz Bitti, Ölü Ozanlar Derneği, Oy Bebek, Bir Yabancı, Mahallenin Muhtarları, Elm Sokağındaki Son Kabus ve Kanun Namına.

2 Yorumlar

  1. Güner abi yakın bir dostumdur basad üyesi olan güner abi hiçmi sokağa çıkmaz ses soluk yok bakırköylü sanatçılar üyesidir birlikte çok ama çok hatırlanacak anılarımız var eğer bu kanaldan ulaşabilirsem çok mutlu olacağım

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz