Güncel Gürsel Artıktay

Güncel Gürsel Artıktay besteleri ve seslendirdiği eserleri ile müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca eğitimi, müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Güncel Gürsel Artıktay Kimdir?

Güncel Gürsel Artıktay besteci, söz yazarı, şarkıcı, müzisyen ve akademisyen. Hacettepe Üniversitesi Müzikoloji Bölümü mezunudur. Ardından Yüksek lisansını İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi bölümünde film müzikleri üzerine yaptığı çalışmalarla tamamlamıştır.

Günümüzde de İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Müzikoloji Bölümü’nde evrimsel müzikoloji alanında çalıştığı doktora eğitimini sürdürmektedir. Aynı zamanda aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Güncel Gürsel Artıktay Nereli?

Güncel Gürsel Artıktay aslen Elazığ’lıdır. Doğma büyüme ise Bursa’lıdır. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini de Bursa ‘da tamamlamıştır.

Güncel Gürsel Artıktay Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Güncel Gürsel Artıktay 36 yaşındadır. Doğum tarihi 8 Haziran 1986, burcu ise ikizler’dir.
Güncel Gürsel Artıktay
İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi Hakkında Doktora’sına başladı. (2017)
İTÜ Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. (2014)
Hacettepe Üniversitesi Müzik Bilimleri Lisans Eğitimine başladı. (2007)

Seslendirdiği bir çok parçanın söz ve müziği kendisine aittir. Aynalar isimli şarkı kendisine yazdığı tek şarkıdır. Şarkı için kendisine karşı şu ifadelere yer vermiştir. “Onun için kendimce özel bir isteğim de var. Elimden geldiğince kariyerimin sonuna kadar bütün konserlerimi bu şarkıyla bitirmek istiyorum.”

Müzik dünyasında MAbel Matiz beğendiği isimler arasında yer alıyor.

Sahne aldığı mekanlardan bazıları, İstanbul Beyoğlu Mephisto, YTÜ Müzik Kulübü, Babylon, Ankara If Performance, Mecra Teras, DeliSahne ve Hayal Kahvesi. En beğenilen şarkılarından bazıları ise Uzak Yol, Bu Yüzden, Yanarsın, Ölmezdim, Senin mi? Umut, Yağmurla Gelen ve Hasret.

Ölüm tarihi, öldü mü? nasıl öldü gibi hakkında bir çok araştırma mevcut. Başarılı sanatçı müzik çalışmalarına ve başarılı kariyerine devam etmektedir. Konserleri ve şarkıları ile müzik severlerin kalbini kazanan başarılı isim resmi instagram hesabını @guncelartiktay ismi ile kullanmaktadır. Resmi web sitesi ise https://guncelartiktay.com

Ekşi sözlükte de belirtildiği gibi “ölmezdim” şarkısının klibinde Mehmet Pişkin’in intihar notu görüntülerini kullanmıştır.

Diskografi

Bir Gün Gelir (2019)
Bekliyorum, Öyleyse Yoksun (2019)
Uzak Yol
Ölmezdim
Kibir
Kanar
Yanarsın
Neden (2022)


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz