Günce Gözütok

Günce Gözütok Paris Moda Haftasında yürüyen ikinci ve Balenciaga defilesinde yürüyen ilk Türk model olarak ülkemizi temsil etmiştir. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Günce Gözütok Kimdir? Nereli?

1994 yılında dünyaya gelen başarılı isim aslen İstanbul’lu bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Anne ve babası beden eğitimi hocası olarak görev yapmışlardır. Bu nedenle çok küçük yaşta sporla tanışmıştır. Ailesi profesyonel sporcu olmasını istemiştir. İşletme bölümünde okuduğu dönemde Hukuk Fakültesi ile eğitimini sürdürmek istemiştir. Eğitim döneminde Hollanda’lı bir turist’in herkes sana bakıyor, bunun farkındamısın, mutlaka modelliği denemelisin söyleminin ardından yurt dışında kariyer hedeflemiştir.

Henüz 3 yaşında başlıdığı spor ile hayatını devam ettirmiş her daim formunu korumayı başarmıştır. Genellikle koşu, yürüyüş ve yoga sporu ile ilgilenmektedir. Uzun boyu ve düzgün fiziği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ülkemizde kalıplaşmış güzellik algısını da yıkmıştır. Türkiye’de olmasa da New York’ta Balenciaga ve Dolce&Gabbana dahil olmak üzere önemli modacıların podyumlarında yürüyerek kendine has güzelliğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Modellik kariyeri 2018 yılında başlayan Günce Gözütok, Paris Moda Haftası’nda Balenciaga defilesinde yürümüştür. Günümüze kadar bir çok ünlü yerli ve yabancı dergi ile de çalışmıştır. Kariyerini yurtdışında sürdüren Gözütok, Özyeğin Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü’nde eğitim görmüştür. Eğitimi ile birlikte modellik kariyerini de devam ettirmiştir.

Türkiye’de moda camiası tarafından çok uzun, çok zayıf ve çok esmer gibi nedenlerle Türkiye ile yıldızı barışmamıştır. Ancak kendisine belirlediği hedeften şaşmamış, Amerika’ya gitmiş ve New York Magazine’in “geleceğin yıldızları” listesine girmeyi başarmıştır.

Günce Gözütok Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.80 cm, kilosu ise 58’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 27’dir. @guncegozutok olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 12,4bin civarında takipçisi bulunmaktadır. Resmi instagram hesabında ki açıklaması şu şekildedir. “Doğayı, hayvanları, LGBTQIA ve kadın haklarını önemsiyorum”.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz