Gülnara Golovina

Gülnara Golovina Kulüp isimli dizi de rol almıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Güzel isim hakkında kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gülnara Golovina Kimdir?

Gülnara Golovina oyuncu, dansçı, bale eğitmeni ve koreograf. Lise eğitim döneminde dans ve tiyatro eğitimi almaya başlayan güzel isim, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı – Çağdaş Dans Bölümünü mezunudur. Ardından İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi- Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

Okul eğitim dönemi ve mezuniyet sonrasında bir çok uluslararası festival bünyesinde dansçı, koreograf ve oyuncu olarak yer almıştır. Dansçı olarak yer aldığı Hayali isimli dans tiyatrosu Hırvatistan-Faki Tiyatro Festivali ve Portekiz – Imaginarius Tiyatro Festivalinde sergilenmiş ve Yılın En İyi Eseri ödülünü almıştır.

Koreografisi ve performansı kendisine ait 24,5 isimli dans solosu ile Ankara-Cer Modern 2.Solo Çağdaş Dans Festivali’nde ve oyuncusu olduğu Manhattan’ın İyi Tanrısı oyunu ile 24. İKSV Tiyatro Festivali’nde yer almıştır. Oyuncusu olduğu Buhar ve Crowd/ Kalabalık isimli kısa filmleri birçok uluslararası festivalde sergilenmiş farklı dallarda ödül kazanmıştır.

Gülnara Golovina Kaç Yaşında?

Gülnara Golovina 29 yaşındadır. Doğum tarihi 1993.

Gülnara Golovina Nereli?

Gülnara Golovina aslen Rusya doğumludur. 1993 senesinde Rusya’da dünyaya gelmiştir. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @gulnaragolovina ‘dır.

Oyndaığı Diziler:

Le fate ignoranti (Amica di Asaf) (2022)
Kulüp (Dansçı) (2021-2022)
Vatanım Sensin (2018)

Kulüp isimli dizi de Asude Kalebek, Onur Durmaz, Metin Akdülger, Barış Arduç, Salih Bademci, Fırat Tanış, Şebnem Şeviktürk, Gökçe Bahadır ve Merve Şeyma Zengin gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz