Güllü Aybar

Sosyete dünyasının ünlü isimlerinden Güllü Aybar Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından bir süre Paris’te yaşamış ardından tekrar İstanbul’a dönmüştür. 10 sene Urart Sanat Galerisi’ni yöneten Güllü Aybar yönetici kimliğinin yanı sıra katıldğı davet, feminen ve zarif stili ilede dikkatleri üzerine çekmektedir.

Babası 10 Temmuz 1995 tarihinde yaşamını yitiren Türkiye İşçi Partisi (TİP) başkanı Mehmet Ali Aybar’dır. Mehmet Ali Aybar ünlü şair, yazar Nazım Hikmet’in büyük teyzesinin torunudur.

1970’li senelerde ünlü sanatçı İlhan İrem ile birlikteliğiyle gündeme gelmiştir. 1981 yılında Hakan Behlil ile evlenmiş 1986 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden Mehmet isminde bir oğlu vardır. Daha sonra Menderes Utku, Murat Evliyaoğlu ve mimar Akın Nalça ile ismi gündeme gelen Güllü Aybar günümüzde ise Bade İşçil‘in eski eşi Malkoç Süalp ile birliktedir.

1 Yorum

  1. Yukarida sözü geçen Güllü Aybar hanim, benim yakin akrabamdir. Kendisini 1.5-2 seneden beri ariyorum, fakat bulamiyorum.
    Kendisini bilen veya taniyan varsa, kendisine iletmesini bilhassa rica ediyorum.
    Cok çok tesekkür ederim.
    Azmi Güran

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz