Güliz Gündüz

Güliz Gündüz hakkında merak edilen oyunculuk ve tiyatro kariyeri, kaç yaşında? Aslen nereli? Ne mezunu? oynadığı dizi, film ve tiyatro oyunları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılında Ankara’da doğan Güliz Gündüz, Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi’nda yüksek lisans yaparken bir yandan da Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Bölümünü okumuş ama bitiremeden bırakmıştır.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda bir yıl oyunculuk eğitimi almış ve hemen ardından Bremen Mızıkacıları’ndan esinlenerek yazdığı ve yönettiği “Masal Cini” adlı oyunuyla başarısını kanıtlamıştır.

Birçok kısa filmde rol almış ve yönetmenliğini Caner Alper-Mehmet Binay’ın üstlendiği “Çekmeceler” adlı filmin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Birçok şehirde Tiyatro festivallerine katılarak Tiyatronun hayatının her alanında var olduğunu göstermiştir.

En son “Hunililer” adlı tiyatro oyununda boy göstermiştir.Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar” adlı tiyatro oyununda da izleyenlere keyifli dakikalar yaşatmışlardır.

Ayrıca “Kadın” ve “Çocuk” adlı dizilerde de başarılı oyunculuğunu gözler önüne sermiştir. Hayvan sevgisinden de her fırsatta bahseden güzel oyuncu evinde beslediği kedileriyle de bunu kanıtlar niteliğindedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz