Güliz Gençoğlu

Güliz Gençoğlu en son rol aldığı Leyla ile Mecnun dizisinde Sema karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Güliz Gençoğlu Kimdir? Nereli?

1978 doğumlu başarılı oyuncu Güliz Gençoğlu doğma büyüme aslen Sakarya Adapazarı nüfusuna kayıtlıdır. Akademi İstanbul Tiyatro mezunu olan Gençoğlu özellikle tiyatrocu kimliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca rol aldığı başarılı sinema ve diziler ilede oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

İlk sinema oyunculuk deneyimini Korkuyorum Anne ve Hayat Var isimli filmler ile gerçekleştirmiştir. Rol aldığı Lacivert Gece isimli filmde üstlendiği Beyza karakteri ile 32. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü almıştır. Ayrıca Sadri Alışık Ödülleri’nde Tiyatro kategorisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü sahibidir. Yine Lacivert Gece filmi ile 10. Malatya Uluslararası Film Festivali Kemal Sunal Halk Ödülü’nünde sahibi olmuştur.

Tiyatro Oyunları;

2019 – Bir Banka Soygunu Komedisi (Ruth)
2015 – Yoldan Çıkan Oyun (Oyuncu)
2014 – Bir Halk Düşmanı (Asistan)
2011 – Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi (Bahar)
2010 – Piyano (Oyuncu)
2002 – Sona Erdi Memo’nun Önlenemez Yükselişi (Oyuncu)

Oynadığı Diziler:

2011 – 2021 – Leyla ile Mecnun (Sema)
2015 – Yusuf (Gönül)
2013 – Subat
2012 – Dirilis
2010 – Ezel

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz