Gülden Dudarık

Gülden Dudarık hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1983 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Gülden Dudarık aslen Adana, Ceyhan’lıdır. Burcu Aslan, Boyu 1.69 cm, kilosu ise 55’tir.

Çalışmış olduğu bir kozmetik firmasında yüz güzeli seçilmiş ve bir anda hayatı değişmiştir. Firmanın halkla ilişkiler bölümünün yanı sıra, bir giyim firmasında ve organizasyon şirketinde görev almıştır. Müzik üzerine şan bölümünde konservatuvar geçmişi vardır. Babası müzisyen olan güzel oyuncu o nedenle hep müzik ile de iç içe yetişmiştir. Amatör olarak ta tiyatro yapmıştır. Kamu Yönetimi bölümünde eğitim alan Dudarık, yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Satış danışmanı olduğu dönemlerde güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Gülden Dudarık bir manken ajansına kayıt olmuş bu dönemde Beyaz Gelincik adlı dizide Kiraz karakteri ile oyunculuk hayatına adım atmıştır.

Baba Ocağı dizisinde Cemile karakteri ve 2013 senesinde Huzur Sokağı adlı dizi ile oyunculuk kariyerini sürdürmüş olan güzel oyuncu en son 2015 yılında yayınlanan Atv dizisi Eve Dönüş’te rol almış, Meryem karakterini canlandırmıştır.

Yaşantısını İstanbul Beşiktaş’ta sürdürmektedir. 2018 yılında evinin duvarı yıkılmış ve uzun süre haberlerde gündeme gelmiştir. Duvarın yıkıldığı esnada oradan geçen kardeşinin de ölümden döndüğü açıklanmıştır.

Gülden Dudarık rol aldığı Film ve Diziler;

2015 – Eve Dönüş (Meryem)
2013 – Beni Böyle Sev (Aylin)
2013 – Huzur Sokağı (Zeliha)
2012 – Esir Sultan
2011 – Nakş-ı Dil Sultan (Zeynep)
2011 – Anneler ile Kızları (Sevil)
2011 – Bitmeyen şarkı
2010 – Şov Bizinıs – Sinema Filmi (Ayşe)
2009 – Bahar Dalları (Sırma)
2009 – 13 Numaralı Peron
2008 – Baba Ocağı (Cemile)
2005 – Beyaz Gelincik (Kiraz)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz