Gözde Mutluer

Gözde Mutluer, 2018 yılında rating rekorları kıran 4N1K İlk Aşk dizisinde Yaprak karakteri ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki güzel oyuncu Gözde Mutluer’in bilinmeyen yönleri, hayatı ve daha bir çok bilgisini merak ediyorsanız buyrun.

Gözde Mutluer nerede doğdu? aslen nereli?

Aslen 1991 yılında Kocaeli’de dünyaya gelen Gözde Mutluer, Gebze Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde eğitim hayatını devam ettirmiştir.

Hangi takımlı sorusunun cevabı ise Galatasaray’dır. Terazi burcudur.


İlk Oyunculuk deneyimini Melekler Korusun adlı dizi ile gerçekleştiren Gözde Mutluer daha sonra, Dağ, Benimle Oynar mısın?, Kardeşim Benim, 4N1K, Lale Devri. Bizim Yenge, Tövbeler Tövbesi, Bebek İşi, Aşkın Kanunu, Not Defteri, Asla Vazgeçmem, Bana Baba Dedi ve Kördüğüm gibi bir çok projede rol almıştır. Ayrıca Oğuzhan Koç’un Ayy isimli şarkısının klibinde yer almıştır.

Gözde Mutluer Kocaeli İzmit’te dünyaya gelmiştir. Renda Güner Casting Ajansa kayıtlı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Canım Babam adlı iki kişilik bir oyunda, Sadri Alışık Sahnesi’nde tiyatro’da sahne almıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra bir çok projeyede imza atmaktadır. Bir markanın makyaj malzemeleri ile resim yapmıştır. Ayrıca, Adamlar grubu’nun yeni albümlerinin proje kapağını illüstrasyonla çizdiğini belirtmiştir.

Yağlı boya yapmakta, dijital’de çalışmaktadır. O dönemde çizimlerini kart postala dönüştürüp bir şirket kurmuştur. Bu işten parada kazanabildiğini belirtmiş ancak oyunculuk ağır bastığı için kariyerini oyunculuk üzerine sürdürmüştür. Yaptığı kart postalların Sıla’ya ulaştığın ardından onunda resmini çizdiği ve Joker albümünün kapağı olduğunu aktarmıştır. Ayrıca Sıla’nın sonrasında klip yönetmenliğini üstlenmiştir.

Sevgilisi varmı? kimdir?

2016 yılında gerçekleştirilen bir röportaj’da sevgiliniz varmı? diye sorulmuştur. Bu soruya güzel oyuncu yeni başlayan bir ilişkim var diye cevap vermiştir. Aradan uzun bir süre geçmiştir. Bu nedenle günümüzde ilişkisinin devam edip etmediği henüz bilinememektedir.

Biyografisinden görüldüğü üzere başarılı bir eğitim hayatına sahiptir. Oyunculuk aslında Gözde Mutluer için keyif aldığı bir meslektir. Oyunculuk kariyeri olmasa idi yine televizyon dünyasında ve arka planda bir çok başarılı projeye imza atacağı da gözler önüne serilmektedir.

Son olarak altta yer alan video’da 4N1K ilk Aşk 3. Eğlenceli Kamera Arkası, Gözde Mutluer, Burak Yörük, Atakan Hoşgören ve Barış.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz