Gözde Kaya

0

Gözde Kaya televizyon ekranlarının başarılı isimlerindendir. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gözde Kaya Kimdir? Aslen Nereli?

1988 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu doğma büyüme aslen Antalya’lıdır. Annesi öğretmen, babası ise Mimar olarak iş hayatını sürdürmüştür. İlkokul, Orta ve Lise eğitiminin ardından Üniversite eğitimi için İzmir’e gitmiştir. İzmir’de Nihat Odabaşı ile tanışmış bir süre sonra ise oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Gözde Kaya Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.65 cm, kilosu 50, göz rengi mavi, burcu ise aslan’dır. 2023 yılı itibariyle 35 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @gozzek olarak kullanmakta günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 399bin civarındadır. İlk audition’ ile ilgili şunları söylemiştir. Hiç umutlu olmadığını, oyun verdiği esnada kötü gittiğini düşünerek kendisini saldığını, ama onların aslında aradıkları bu rahatlığın olduğunu belirtmiştir.

Kalbim Seni Seçti (İpek)
Benim Hala Umudum Var
Sil Baştan (Maya)
Gölgedekiler
Çilek Kokusu (Çağla)
Rumuz Cavidan
Uçurum
Payitaht Abdülhamid (Hatice Sultan)
Vuslat (Sultan)
Ramo (Rus Mafya Liderinin eşi Nadya)

Dargın Kuzenler – (Sultan Korkmazer – Sinema Filmi 2019) Filmde Ersin Korkut, Yeşim Ceren Bozoğlu, İnan Ulaş Torun ve Olgu Baran Kubilay gibi isimlerde rol almıştır.

Tiyatro Oyunları:

Ay Ecesi / Ay Kız – 2012

Sinema ve dizi oyunculuğu öncesinde bir çok reklam filmi için kamera karşısına geçmiştir. Televi Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz