Gönül Yazar

Gönül Yazar 45’lik plakları, albümleri ve sayısız filmleri ile hem müzik, hem de sinema dünyasının unutulmaz isimlerindendir. Kariyeri başarılarla dolu usta sanatçı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gönül Yazar Kimdir?

Gönül Yazar sanat dünyasında Taş Bebek lakabı ile tanınan şarkıcı ve oyuncudur. Kariyeri hem sinema, hem de müzik dünyasında en uzun ve en başarılı isimlerden birisidir. Türk Sanat Müziği dünyasının sevilen isimlerinden olan Yazar, günümüze kadar sayısız albüm, plak ve sinema film çalışması gerçekleştirmiştir.

Henüz İlkokul eğitim çağında müzik ile ilgilenme başlayan Yazar, Ortaokul’un ilk yılında, Türk Musikisi Cemiyeti’nde Mehmet Kasabalı’dan eğitim almıştır. 1952 senesinde, Ege Ses Kraliçesi Yarışması’na katılmış ve 1. olmuştur. Yine 1952’de sahne soyismini aldığı Necdet Yazar ile evlenmiş ve Ankara Radyosu sınavlarına katılmıştır. 60 kişi arasından Sevim Deran ve Nermin Demirçay ile birlikte kabul edilen isim olmuştur.

Fahri Kopuz, Suphi Ziya Özbekkan ve Melahat Pars gibi önemli isimlerden bir sene ders alarak radyolarda ismini duyurmayı başarmıştır. 1954 senesinde Ankara Radyosu’ndan İstanbul sahnelerine geçiş yapan ünlü isim, 1958 yapımı Günah Yolcuları filmi ile birlikte bir çok film de şarkılar seslendirmiştir.

1962 senesinde, Aman Aman Gül Pembe – Kalemi Al Eline 78’liği usta sanatçının ilk kaydı olmuştur. Ardından iki kez taş plak kaydı yayınlamış, 1965 yılında ise ilk 45’liği Maksadım Sana Naz Yapmak / Gönül Yazar Diyorlar ismi ile müzik severler ile buluşmuştur.
Gönül Yazar

Gönül Yazar Nereli?

Gönül Yazar doğma büyüme İzmir’lidir. Baba tarafından ise aslen Erzincan, anne tarafından ise aslen Yugoslavya Göçmeni’dir.

Babası yol müteahhidi Mehmet Bey, annesi ise Fatma Aras’tır. Ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İzmir Kestelli de doğan ünlü sanatçının Belkıs Özener ve Belma isimlerinde iki kız kardeşi vardır.

Gönül Yazar Kaç Yaşında?

Gönül Yazar 85 yaşındadır. Doğum tarihi 12 Ağustos 1936, burcu ise aslan’dır.

Gönül Yazar Kaç Yaşında Evlendi?

Gönül Yazar ilk evliliğini 1952 yılında 15 yaşında iken kendisinden 14 yaş büyük Necdet Yazar ile gerçekleştirmiştir. Evlilik için mahkeme kararı ile yaşını büyütmüştür. Evliliği 2 senenin ardından son bulmuş ve boşanmıştır.
gonul yazar8

Gönül Yazar Evlilikleri

Gönül Yazar sanat hayatının yanı sıra evlilikleri ile de hayranları tarafından merak konusu olmuştur. Kaç kocası var? kiminle evli? kaç yaşında evlendi? gibi bir çok soruya cevaplar.

İlk evliliğini 15 yaşında Necdet Yazar ile 1952 yılında gerçekleştirmiş, 1954 yılında boşanmıştır.

İkinci evliliği ise 1956 yılında Bedii Çapa ile olmuştur.

Üçüncü evliliği 1963 yılında Özden Çelik.

Dördüncü evliliği 1972 senesinde iş insanı Ercan Akın ile gerçekleşmiş ancak evliliği sadece 10 gün sürmüştür.

Beşinci evliliği 1979 senesinde Sinan Bilsel ile gerçekleşmiştir. Sinan Bilsel ile evliliğiyle ilgili Onur Akay’a şu açıklamalar da bulunmuştur. Evleneli henüz 6 olmuşken ben bir sahne programına gittiğimde eşim ailesi ile Avustralya’ya gitmiş. Aylarca nereye gittiğini bile bilmiyordum, o nedenle boşanmamız da 2 sene sürdü.

Altıncı evliliği ise 1997 senesinde Fahrettin Akçınar ile yapan ünlü sanatçı evliliğinin kilisede gerçekleştiğini açıklamıştır. Ancak Green Card işlemlerinin başlamadığını, evi kendisinin kiraladığını, eşyaları da kendisinin aldığını ve yuvası için fedakarlıkta bulunduğunu ama yine de yapamayarak eşyaları satıp geri döndüğünü dile getirmiştir.

Magazin ve medya dünyasında 7 kez evlendiği gibi bir haberin olduğunu ama 6 kez evlendiğini belirtmiştir. Bir çok magazin ve medya haber sitesinde Metin Oktay ile de evlendikleri yönünde haberler yapıldığını, bunun gerçeği yansıtmadığını dile getirmiştir.

2019 yılında senarist ve yönetmen Rüzgar Mağden ile kısa süreli bir ilişkisi olmuş ancak ayrılmışlardır.

Gönül Yazar Gözüne Ne Oldu?

Gönül Yazar 21 Kasım 2021 tarihinde gece 03:00 gibi küçük pati Gizmo ile lavaboya gittiğini, yerdeki halının kaydığını ve gözünü duvarın sivri kısmına çarptığını aktarmıştır. Ertesi gün gözünün morardığını 15 gün sonra morluğun geçtiğini ama bulanık görmeye başladığını belirtmiştir. 2 Mart 2022 tarihinde ise ameliyat olmuş ve sağlığına kavuşmuş ve iyileşmiştir.

Gönül Yazar Kızı Kim?

Gönül Yazar’ın kızı Yasemin Simavi’dir. Yasemin Simavi’nin babası ise Türk basınının duayen isimlerinden merhum Erol Simavi’dir. Yasemin Simavi Amerika’da Cem Baykent ile evlenmiştir. Cem Baykent ise, Sultan Reşat’ın torunu, Prenses Perizat’ın 2007 yılında hayatını kaybeden iş insanı Cömert Baykent’ten olan oğludur.

Gerçek ismi Mürşide Gönül Özyeğiner’dir. Resmi instagram hesabını günümüz itibariyle @gonulyazarofficial kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Medya dünyasında sık sık öldümü? soruları da aranmakta, güzel sanatçı hayatta ve sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz