Gönül Talu

Gönül Talu iş dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında araştırılan soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri ve iş hayatı.

Gönül Talu Kimdir?

Gönül Talu iş insanı, girişimci, inşaat mühendisi, yatırımcı. TALU İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu’dur. Ayrıca Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. 30 seneden fazla bu görevi ifa etmiştir.

50 yılı aşkın sektörde deneyim sahibi olan Talu, iş hayatı boyunca Genel Müdürlük ve yöneticilik gibi pek çok görevde yer almıştır.

40 yılı aşkın süredir, Doğuş İnşaat’ta sırasıyla proje müdürü, genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak, 19 tane baraj ve hidroelektrik santrali, 1500 kilometre yol, tüneller, köprüler, sanayi tesisleri, konutlar, limanlar inşaa etmiştir. Aynı zamanda Doğuş Holding ve Ayhan Şahenk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.

Gönül Talu Nereli?

Gönül Talu aslen Elazığ’lıdır ve Elazığ doğumludur. Babası Palu’lu Avukat Şaban Fevzi Talu’dur. Annesi Kemaliyeli Ümmügülsüm Nimet Hanım. Nermin Talu bir ablası ve Vedat Talu ile Sedat Talu isimlerinde iki abisi vardır.

Gönül Talu Ne İş Yapıyor? İş Hayatı

Gönül Talu mühendis, inşaat sektöründe uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek Danışma Kurulu üyesi. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. Yine aynı üniversite de Yüksek Lisans yapmıştır. İnşaat Mühendisi, 61 İTÜ İnşaat Fakültesi mezunu.

Eğitim gördüğü okul için şu ifadeleri kullanmıştır. İTÜ’lü olmak, bir dünya vatandaşı olmaktır. Ayrıca Bir Gönül Hikayesi isimli kitabı kaleme almıştır. Her bilgi paylaştıkça güzelleşir, büyür, yeşerir. İnişleriyle, çıkışlarıyla, hatıralarıyla girişi ile kitabı yayınlanmaya devam etmektedir.
gonul talu2


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz