Gönenç Gürkaynak

Gönenç Gürkaynak hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Evli mi? Kaç yaşında? aslen nereli? eğitim, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında Ankara’da dünyaya gelen Gönenç Gürkaynak, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, Harvard Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesini almıştır. İstanbul, New York ve İngiltere baroları üyesi olan Gürkaynak, Bilkent Üniversitesi ve Bilgi Ünivesitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans ve lisansüstü dersler vermektedir. Uuluslararası arenada avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Günümüzde 90 civarında hukukçu ile faaliyet göstermekte olduğu belirtilen, ELIG Gürkaynak Ortak Avukat Bürosu’nun kurucu ismidir. Ayrıca TÜSİAD Yönetim Kurulu yedek üyesi’dir.

Bazı kaynaklarda, Twitter’ın Türkiye avukatlığını da yaptığı belirtilen Gönenç Gürkaynak 2017 senesinde Türkiye Geneli Gelir Vergisi Rekortmenleri Listesi’nde 10. olmuştur. Daha sonra memlekete faydalı olduğunu, okullar yapılacağını, hayal ederek seviniyor olacağım” açıklamasında bulunmuştur. Avukatlık ve temsil giderleri üzerinden 18 milyon 381 bin lira vergi ödediği belirtilmiştir.

Evli mi? eşi kimdir?

Eşi’de kendisi ile aynı mesleği sürdüren Serra Gürkaynak’tır. Bazı kaynaklarda İstanbul ve New York barolarına kayıtlı avukatlık yaptığı belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz