Göksu Öngören

Göksu Öngören Özgür hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? evli mi? doğum yeri, eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Eylül ayında Subay olan bir ailenin 2. çocuğu olarak Diyarbakır’da doğmuş, başak burcu’dur. İlk ve Lise tahsilini Ankara Çankaya İlköğretim Okulu sonrasında Ayrancı Lisesi’nde tamamlamıştır. Diyarbakır’da dünyaya geldiğini, kendi kişiliğini harmanladığı yerin Başkent Ankara olduğunu, aslen ise İstanbul’lu olduğunu dile getirmiştir.

2005 senesinde Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim ve Tasarım Bölümü’ne girmiş bir yandan da staj ve spikerlik yapmıştır.

Staj yaptığı İstanbul Channel kanalının haber merkezinde 3 ay kadar da haber spikeri olarak çalışmıştır.

Daha sonra İstanbul TRT Haber Merkezi’nde staj yapan Göksu Öngören Lisans tezini Siyasal İletişim ve Propaganda konusu üzerine hazırlamış 2010 yılında üniversiteden mezun olmuştur. 2010 yılının Mart ayına kadar Mezuniyetin ardından Tek Rumeli Televizyon kanalında işe başlayan Öngören kanalda spor haberlerinin montajını, editörlüğünü ve sunumunu üstlendi. Yine o dönemde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi bünyesinde spikerlik ve sunuculuk eğitimi görmüş ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı spikerlik sertifikası’nı almıştır.

Sertifika’yı almasının ardından yine aynı görevleri sürdürdü bir yandan da Günortası Haber Bülteni’ni hazırlayıp haber spikeri olarak sunmaya başlamıştır. Daha sonra uzun süre Tv Em’de haber servisinde çalıştı. TVEM şirketinde haber spikeri / haber müdürü olarak görevlerini sürdürdü ve 2019 yılında CNN TÜRK kanalına geçti günümüzde bu kanalda günemerhaba programını hazırlayıp sunmaktadır.

Vakit buldukta spor yapmaya çalıştığını ve ailesine zaman ayırdığını belirten başarılı isim evlidir. Eşinin ismi Cenk Öngören’dir, bu evliliğinden Aden isminde bir kızı vardır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz