Göksu Öngören Özgür

0

Göksu Öngören Özgür CNNTürk ekranlarında Ne Oluyor? adlı program ile sunuculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Göksu Öngören Özgür Kimdir? Nereli?

1987 yılının Eylül ayında dünyaya gelen başarılı sunucu Diyarbakır doğumludur. Ailenin ikinci çocuğu, asker bir ailenin evladıdır. İlkokul ve Lise tahsilini Ankara’da tamamlamıştır.

İstanbul Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde iken, İstanbul TRT Haber Merkezi bünyesinde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. 3 yıl muhabir olarak çalışmalarını sürdürmüş ve ekranlarda yer almaya başlamıştır. 1 sene Lisans tezini tamamlamak için ara vermiş, tezini “Siyasal İletişim ve Propaganda” konusu üzerine tamamlamıştır. Mezuniyetin ardından, çeşitli yerel ve ulusal kanallarda haber merkezinde görev yapmıştır. Her zaman haber bültenini, editörlüğünü ve sunumunu kendisi üstlenmiştir.

Göksu Öngören Özgür Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.69 cm, burcu ise başak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 33’dür. 5 sene, TVEM kanalında “Ana Haber Bülteni”ni sunmuş ve haber müdürlüğünü üstlenmiştir. Göksu Öngören Özgür haber bültenleri ile birlikte, çeşitli programlar da hazırlayıp sunmuştur.

Dünya Gündemi adlı program’da, farklı ülkelerdeki siyasi, ekonomik ve yaşam haberlerini ekrana taşımıştır. Temsilciler ile yapmış olduğu canlı bağlantılar ile aktif bir program hazırlamıştır. Daha sonra, yine kendi hazırlayıp sunmuş olduğu, ‘Her Şeyin Başı Sağlık’ programı ile alanında uzman doktorlarla insan sağlığına katkı sağlamak açısından önemli bir projenin altına imzasını atmıştır. Türkiye ve dünya tarihine yakından tanıklık eden Göksu Öngören Özgür, birçok önemli yayında hem editör hem de moderatör olarak görev yapmıştır.

İlginizi Çekebilir :   Şerif Kayran

CNNTürk ‘de belirtildiği üzere, hayvanları çok sevmekte ve evinde de evcil hayvanları bulunmaktadır. Doğa ile iç içe olan mekanları tercih etmektedir. Sokak hayvanlarını da unutmayan başarılı isim, sık sık barınakları da ziyaret etmektedir. Resmi instagram hesabı @goksuongorenozgur. Cenk Özgür ile evlidir ve bu evliliğinden bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz