Gökhan Zan

0

Gökhan Zan futbol dışında özellikle son dönemde yaşanan deprem felaketinin ardından sıkça merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilen futbol kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Gökhan Zan Kimdir?

Gökhan Zan eski Milli futbolcu, Antrenör. Uzun yıllar bir çok kulüpte profesyonel olarak futbol oynamıştır. En önemli başarılarını ise Galatasaray forması altında yaşamıştır.

Futbol kariyerine Hatayspor takımında başlayan Zan, daha sonra Çanakkale Dardenelspor, Beşiktaş, Gaziantep, Galatasaray ve Alanyaspor takımlarında forma giymiştir.

Gökhan Zan Nereli?

Gökhan Zan Hatay’lıdır. Baba tarafından aslen Hatay Antakya nüfusuna kayıtlıdır.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgede yaptığı yardımlar, arama kurtarma çalışmaları ve daha bir çok olay ile gündeme gelmiştir. Yaşanan olay sonrasında şu açıklamaları da büyük dikkat çekmiştir.

“Ben alevi doğdum, arkadaşımın başı derde girdi sünni oldum. Ninem gibi sevdiğim komşum ölünce cenazesine kiliseye gittim, hristiyan oldum. Evimize misafir geldi Kürt oldum, Kürtçe şarkılar söyledim. Sünnice halay çektim, hristiyanca dualara ortak oldum, aslında ben sadece insan oldum, çünkü ben Hatay’da doğdum.”

Milli Takım Kariyeri:

Bir çok kez Türkiye Milli takım formasını terletmiştir. Milli takım forması ile de başarılı bir futbol kariyerine sahiptir.

Türkiye A Milli Takım (35 maç)
Türkiye U21 (2 maç)
Türkiye U19 (2 maç)

Gökhan Zan Boyu, Kaç Yaşında?

Gökhan Zan 41 yaşında ve 1.91 boyundadır. Kilosu 86, doğum tarihi 7 Eylül 1981, burcu ise başak’tır. Resmi instagram hesabı @gokhanzan ‘dır.

En son Hatayspor alt yapısında ve U19 takımlarında teknik direktörlük yapmıştır. Daha sonra Teknik Direktör Volkan Demirel‘in yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir.

Gökhan Zan Evlimi? Eşi Kim?

Gökhan Zan 03 Eylül 2021 tarihinde Müge Uzun ile evlenmiştir. Daha önce 2005–2019 yılları arasında Diana Balaban ile bir evlilik gerçekleştirmiş ancak boşanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz