Gökhan Yüksel

0

Gökhan Yüksel 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Kartal Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografisi.

18 Haziran 1987 tarihinde İstanbul, Kartal’da dünyaya gelen Gökhan Yüksel aslen Erzincan, Üzümlü İlçesi Tanyeri Mahallesi Nüfusuna kayıtlıdır.

İlk ve orta öğrenimini Kartal’da tamamladı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans Programı’ndan mezun olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Günümüzde ise Aston Üniversitesinde İşletme Doktorası yapmakta ve Yerel yönetimlerde ekonomi ve bütçe konusunda tez çalışmasını devam ettirmektedir.

Geçmiş dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ve Ana Kademe Kurultay Delegeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Kartal Belediye Meclis Üyeliği, Encümen Üyeliği, Encümen Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevinde de yer almıştır.

En son Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden, Belediye Başkan Adaylığı için istifasını sunmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz