Gökhan Taşkın

Gökhan Taşkın gazeteci ve sunucu kimliği ile uzun yıllardır başarılı görevini sürdürmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının gazeteci olması sebebi ile 5 yaşından itibaren hayatı gazete koridorlarında geçmiştir. İkiz kardeşi olan Taşkın, yine babasından etkilenerek çok küçük yaşlardan itibaren haber, gazetecilik ve radyoculuk ile ilgilenmeye başlamıştır.

Ayrıca ekonometri üzerine eğitim almış ancak tamamlamamıştır. Radyo’da haber yazdığı dönemde spikerlik için şansını denemiş ardından spikerlik kariyeri başlamıştır.

Gökhan Taşkın kariyeri;

Televizyon hayatına atılmadan önce Magic Box bünyesinde seslendirme çalışmalarında bulunmuş, 1993 senesinde ise Flash Tv’de çalışmaya başlamıştır. 2005 yılından itibaren ise Flash Tv ekranlarında haber sunmaya başlamıştır. Özellikle ekran severler tarafından farklı haber sunuş tarzı, yayını ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Özellikle geçmiş yıllarda Amerika Başkanlığı yapan Obama haberini sunduğu programda, programa yüzünü siyaha boyayarak çıkması hafızalara kazınmıştır. Ayrıca Muğla’da bir ahırda keçiye tecavüz haberi ile gündeme gelmiş ve keçi’nin resmini ekrana taşımış ve keçinin gözünü bantlayarak ekranlara taşımıştır.

Hiç bir zaman kendisini bir haber okuyucusu olarak tanımlamamış, haberleri anlatan bir haberci olarak kendisini gördüğünü dile getirmiştir. İlerleyen süreçte ise Med Yapım tarafında TNT ekranları için hazırlanan Buzda Dans isimli yarışmaya katılmıştır. Ancak yarışma ekranlarda yayınlanmadan tamamlanmıştır.

2013 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Ben Burdan Atlarım isimli yarışma programına katılmıştır. Yarışmada Asena Onur Çakmak, Atilla Taş, Tuğba Özay, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran ve Günay Musayeva gibi ünlü isimlerle birlikte yarışmıştır. Yarışmasının 1. si ise Önder Bekensir olmuştur.

Flash Tv kanalının yayın hayatına son vermesinin ardından, uzun süre sonra CNN TÜRK Masası isimli programa konuk olarak katılmıştır. Günümüzde ise Gece Kuşu isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz