Gökhan Mandır

Gökhan Mandır (PERA) aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? boyu kaç, kısaca hayatı ve biyografisi.

11 Ocak 1982 arihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 3 kardeşin en küçüğü olan Gökhan Mandır, küçük yaşlarda spor ile uğraşmış henüz 9 yaşında Taekwonda Ankara Şampiyonluğu yaşamıştır. Bu spor dalı ile uzun yıllar ilgilenmiş ve bu arada futbol da oynamıştır.

16’lı yaşlarda bir gün gezerken, çalınan bir gitar dikkatini çekmiş ve annesine gitar alıp çalmak istediğini ve babasınıda bu konuda ikna etmesini istemiştir. İsteği yerine gelmiştir. Ancak alınan klasik gitar olduğu için istediği tınıları bir türlü çıkartamamış ardından nota eğitimi ve klasik gitar eğitimi alarak kendisini geliştirmiş ve müzik dünyasında yer almak istemiştir.


Günümüzdede bestelerini hala o gitar ile yaptığını belirten Gökhan Mandır 2000’li yıllarda Hakan Ünalan ile tanışmış ve birlikte Hamam isimli grubu kurmuşlardır. Ardından grup dağılmış ve yollarına Pera olarak devam etme kararı almıştır. 2008 yılında askere gitmiş ve döndüğünde Bir Başka Dünya isimli albüm kayıt çalışmalarına başlamış ve gruba Kaya Sevinç katılmıştır. Ardından Barış Ceylan’ında katıldığı Pera grubu artık tamamen oluşmuştur.

Çıkarmış oldukları albüm ile bir çok diziye müzikler hazırlamış ve seslerini duyurmayı başarmışlardır. Müzik hayatının dışında Bana Ne Olduğunu Anlat isimli kitabı ilede dikkat çeken Gökhan Mandır’ın ayrıca PERA-Tüm Şarkı Sözleri adlı diğer kitabını yayınlamıştır. Yazmış olduğu kitabı Psikoloji ve psikolojik rahatsızlıklara olan ilgisi nedeniyle hazırlanmıştır. Yayınlanmamış bir de romanı bulunmaktadır.

Pera Grubuna ait logo ve amblem tasarımlarıda Gökhan Mandır’a aittir.

Bugüne kadar Şarab-ı Izdırap şarkısı 2 Yaka Bir İsmail dizisinde, Sensiz Olmaz şarkısı Kuzey Güney dizisinde ikinci albümleri Giz’den bir şarkı ile yine Kuzey Güney dizisinin fragmanında yer almıştır.

Başarılı sanatçı Gökhan Mandır aslen Ankara‘lıdır, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hayranları tarafından sıkça eşi kim? evli mi? sevgilisi var mı? gibi sorularda merak konusudur. Ancak bu konu hakkında hiç sosyal medya hesabında bilgiye ulaşılamamıştır.

PERA Grubu’nun ismi nasıl oluştu? anlamı nedir?

O dönemde Hakan ve Gökhan ismin nötr olması gerektiğini konuşmakta ve araştırma yapmakta idiler. Araştırma yaparken bir reklam sayfasında tesadüfen PERA ismine rastlamışlardır. O an birbirlerine bakarak işte bu diyerek grubun ismi belirlenmiştir.


2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz