Gökhan Çınar

Gökhan Çınar Katarsis, Katarsis X-TRA ve Paylaş Benimle programlarının yapımcısı ve sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle sosyal medyadan hakkında ciddi bir merak söz konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gökhan Çınar Kimdir? Nereli?

1983 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Haliç Üniversitesi’nde YÖK Burslu olarak Psikoloji eğitimini tamamlamıştır. Ardından 2006 senesinde Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiştir. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri süresince ve devamında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde nevroz ve psikoz servislerinde stajına ve psikolog olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Türk Psikologlar Derneği’nin bir üyesi olarak alanda çalışmalarına devam ederken, yüksek lisans tezi olarak “Mesleki Adanmışlık” konusunda kapsamlı bir araştırmayı sürdürmüş ve Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Yetişkin, Ergen ve Çocuk Objektif/Projektif Testler eğitimi almıştır. Bir çok kişilik, zeka, dikkat, gelişim ve algı testinin uygulamasında yetkinlik kazanan Gökhan Çınar, “Teoriden Pratiğe Psikodinamik Yaklaşımlar” eğitimini almıştır.

Türk Psikologlar Derneği’nde aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi sonrasında 3 sene Dr. Çağla Gülol ile bu yaklaşımda süpervizyon çalışmalarına devam etmiştir. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden aldığı EMDR eğitimi ile alandaki çalışmalarını sürdüren Çınar, 2014 ve 2018 yılları arasında Geştalt Terapi Derneği’nde Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen 4 senelik Geştalt Terapi Eğitimi’ni ve yaşantı gruplarını tamamlamıştır. Ergen ve yetişkin psikoterapisti olarak alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

Özellikle Ergenlik Dönemi ile ilgili birçok eğitim, seminer, oluşum ve çalışmada yer almıştır. İstanbul’da kurucu ortaklarından biri olduğu Keşif Psikoloji’de psikoterapi alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Oyun Terapileri Derneği kurucu üyelerinden biridir. Doktora eğitimini Sinema-Tv alanı üzerine sürdüren Gökhan Çınar, küçük yaşlardan itibaren medyada sunucu, yapımcı ve içerik üreticisi olarak görev almaktadır. 2019 senesinde “Utançla Yüzleşmek” isimli bir TEDx konuşması yapmıştır ve Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almayı sürdürmektedir.

Gökhan Çınar Evlimi? Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.80 cm, kilosu 72, burcu ise oğlak’tır. 2021 yılı itibariyle 37 yaşında olan başarılı isim resmi instagram hesabını @gokhanncinar olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 240bin civarındadır. Berrak Artemiz Çınar ile evlidir, eşide kendisi gibi Psikolog olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu evliliğinden Deniz Çınar isminde bir oğlu vardır.
Programları, Ekran Deneyimi:

Kafa Dergisi’nin yazarıdır. Ayrıca “Geçecek mi?” isimli bir kitabın altına imzasını atmıştır. Ortağı olduğu dijital platform Bana Göre Tv’de yayınlanan “Katarsis” ve “Katarsis X-TRA” programlarının yapımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Acun Ilıcalıya ait Exxen platformunda da yayınlanmıştır. Son dönemde ise Tv 8 ekranlarında yayınlanan Paylaş Benimle isimli program ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Psk. Gökhan Çınar İletişim Bilgileri:

Keşif Psikoloji
Valikonağı Cad. Hasan Varol Apt. No:107/A Kat:5 Nişantaşı/Şişli, İstanbul
Telefon: 0212 234 68 97 – 0542 307 80 27
Web Sitesi: http://www.gokhancinar.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz