Gökhan Ay

0

Gökhan Ay Türk müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları tarafından ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? müzik kariyeri, albümleri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gökhan Ay Kimdir? Nereli?

1988 yılının Ekim ayında Ankara’da dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Yozgat’lıdır. Küçük yaşlarda müziğe olan yeteneği keşfedilmiş ve kendisine hediye edilen bir enstrüman sayesinde bu güzel yolculuğa başlamıştır. Nota ve şan eğitimini usta isimlerden almakla beraber Belediye Konservatuvarı ve TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosu’nda hem eğitimine devam etmiş, hem de çeşitli korolarda yer almıştır. Bir çok özel ses yarışmalarında dereceleri bulunmaktadır.

Kendi bestelerini de bu dönemde üretmeye başlayan sanatçı TRT yolculuğuna son verip, müzik yolculuğuna kendi tarzıyla devam etme kararı almıştır. Mekan programlarında, özel davetlerde, düğünlerde sahne almaya başlayan genç şarkıcı, performansı ile izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır. Kariyerine yön verecek en büyük adım ise festival ve halk konserleri olmuştur. Çünkü genç yaşına rağmen bir çok ünlü isimlerden önce sahne alan Gökhan Ay, konserlerde muhteşem enerjisi, beyefendi kişiliği ile her gittiği yerde akıllarda gönüllerde iz bırakmayı başarmıştır.

Konserlerde ve canlı performanslarında insanlardan gelen pozitif tepki sayesinde ilk albümünü yapmaya karar vermiştir. 2010 yılında Hayal Yarim isimli ilk single albüm çalışmasını müzik severler ile paylaşmıştır. Bu albüm vesilesi ile profesyonel müzik hayatına artık adımını atmış ve geniş kitlelere ulaşma şansı elde etmiştir.

2013 senesinde, Ayhan Günyıl prodüktörlüğünde “Promil”, 2016 yılında Aşk Müzik etiketi ile “Hadi Gel” ve Duy Müzik etiketiyle “Birdaha” isimli single şarkılarını çıkarmıştır. 2017 yılında ise Seyhan Müzik etiketiyle aşıkların ve evlenen çiftlerin ilk dans şarkısı olarak sevilmeyi başaran “Gönül Evim” isimli eserini, 2018’de yine Seyhan Müzik etiketiyle sevilen şair ve yazar Kahraman Tazeoğlu ile düeti olan “İstanbul” şarkısını çıkarmıştır.

Birçok ulusal ve yerel televizyon, radyo kanalında konuk olarak yer alan Gökhan Ay, yerel bir kanalda 1 yıl kendi yapımı olan programı sunmuştur. RADEV tarafından negatifi pozitife çeviren sanatçı ödülünü almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan başarılı sanatçı, birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır. Yeni şarkılarını, coverları ve bestelerini akustik videolar şeklinde sevenleri ile buluşturacak olan sanatçı sahne çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz