Gökçe Bilgebay

Gökçe Bilgebay uzun yıllar önce rol aldığı Dadı isimli dizide minik Duygu karakteri ile hatırlanmaktadır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gökçe Bilgebay Kimdir? Boyu, Kaç Yaşında?

1991 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. 2021 yılı itibariyle 29 yaşındadır. Boyu 1.68 cm, burcu ise aslan’dır. Uzun süredir ekranlardan uzak olarak hayatını sürdürmektedir. Resmi instagram hesabını @gbilgebay olarak kullanmaktadır.

Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu’dur. Ayrıca Fransızca ve Korece eğitimleri almıştır. Uzun seneler önce Dadı dizisinde rol almış ilerleyen süreçte ise eğitimine önem vermiş ve gelen oyunculuk tekliflerini geri çevirmiştir. Daha önce soyadı Uzuner olan Gökçe Bilgebay 18 yaşına geldiğinde annesinin soyadını kullanmaya başlamıştır. Babası ile 1 yaşından itibaren görüşmediği belirtilmektedir.

Oyunculuk kariyeri:

Henüz 6 aylık iken annesi tarafından Erberk Ajansına kayıt ettirilmiş ve sonrasında bir çok reklam çalışması için kamera karşısına geçmiştir. 9 yaşında ise Dadı dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Kenan Işık, Gülben Ergen, Sinem Kobal, Haldun Dormen gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

2004 senesinde ise Size Baba Diyebilir miyim? adlı dizi de Hayal karakterini canlandırmıştır. Diğer rol aldığı yapımlar ise, Kuzgun ve Beşi Bir Yerde.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz